Loading...

Malarstwo Krzysztofa Kłosowicza

774 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 30, 2010

Krzysztof Kłosowicz urodzony w Bydgoszczy 30. maja 1957 roku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Po ukończeniu szkoły pracował jako plastyk-grafik-dekorator w następujących bydgoskich firmach: Teatr Polski, Filharmonia Pomorska, Zakłady Sklejek i Chemicznego Przerobu Drewna, Pałac Młodzieży, i inne. Założył dwie własne firmy reklamowe, w których zajmował się usługami graficznymi i projektowaniem reklam dla zleceniodawców. Jednocześnie malował obrazy, brał udział w wystawach gdzie otrzymywał dyplomy i nagrody, interesuje się sztuką, architekturą, archeologią, muzyką, bardzo lubi podróżować.

Ma w dorobku kilka wystaw i konkursów. Jego prace znajdują się w wielu domach w kraju i za granicą. W Muzeum Powstania Warszawskiego, kościołach i kilku galeriach. W 2007 roku przyjechał do Barlinka i zakochał się w mieście i nie tylko - postanowił tu zostać.
Poznawał historię i kulturę regionu, ludzi, podziwiał krajobrazy i fotografował piękno Barlinka i okolic. Od trzech lat zbiera fotografie i materiały opisowe dotyczące starego i współczesnego Barlinka. W efekcie rozpoczął prace nad uwiecznianiem miasta i tychże okolic na płótnach. Spotkał się z życzliwością mieszkańców i ich ciepłym przyjęciem. Poznał ciekawych ludzi, którzy chętnie opowiadali mu historię Miasta.

W jego twórczości największą rolę odegrała Aldona Horoszewicz, która była i jest jego muzą (sama zajmuje się malarstwem). Wiele dały mu także spotkania i rozmowy z Romaną Kaszczyc - znaną artystką, rodowitymi mieszkańcami miasta oraz panem Jankiem Bujakiem, który stworzył we własnym domu swoją własną, prywatną galerię jego prac.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z dorobkiem Krzysztofa.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...