Loading...

Fikirtepeliyiz! Kısa Film Atölyesi - İki Taş (Two Stones)

952 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 13, 2014

Değişimi Fark Et, Kaybetmeden Kaydet!

Fikirtepe, hızlı bir değişim ve dönüşüm sürecine giriyor. Yaşamın ve mekanın izleri hızla değişirken, Tasarım Atölyesi Kadıköy, kaybolan izleri kaybetmeden kaydetmek için yaklaşık 4 ay önce Fikirtepeliyiz! Kısa Film Atölyesini başlattı.
FilmTAK Programı kapsamında başlatılan atölyeyi, gönüllü proje yürütücüleri Mehmet Ercan (Görsel Antropolog), Zeynep Senem Ercan (Piyanist), Neslihan Akpınar (Sosyolog), Duygu Parmaksızoğlu (Antropolog) ve Miray Özkan (Şehir Plancısı) yürüttüler.
Fikirtepe yaşamını, hikayelerini, seslerini belgelemek isteyen 11 -- 15 yaş arasındaki 6 katılımcı, 5 haftalık atölye eğitimine katılarak, röportaj, video yoluyla kendi hikayelerini hazırladılar. Atölye sonucunda, 5 adet kısa film ortaya çıktı.
Atölyenin amacı, Fikirtepe'yi, Fikirtepelilerden dinlemek, Fikirtepeli genç ve çocukları kamera ve fotoğraf ile tanıştırmak ve atölye sonunda ortaya çıkacak kısa filmlerle Fikirtepe'de açık hava gösterimleri düzenlemek. Ayrıca, kısa filmler ile çeşitli festivallere katılım yapılması da amaçlanıyor.
İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan ilk gösterim, 16 Kasım Cumartesi günü, Tasarım Atölyesi Kadıköy'de yapıldı. Atölye katılımcıları Deniz Güneş, Elif Ebinç, Emre Bahattin, Fatmanur Ulusoy, Mehmet Akşan ve Semiha Ebinç'in Fikirtepe hikayeleri izleyicilerle buluştu. Ayakta alkışlanan katılımcılar, bu süreçte yer almaktan çok mutlu olduklarını ve film yapmaya devam etmek istediklerini söylediler ve izleyicilerin sorularını yanıtladılar.
Diğer etkinlik ve projelerimiz hakkında bilgi almak veya katkıda bulunmak için TAKip'te olun.

E: info@kadikoytasarim.org | www.kadikoytasarim.org
t.: twitter.com/TAKadikoy | f.: facebook.com/TasarimAtolyesiKadikoy

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...