Upload

Loading...

Crazy Heart by ASKIN Project - Omar Faruk Tekbilek - The Meeting of The Legends / Vol.1 Fantasy 2012

86,361

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jan 9, 2012

"The Meeting of The Legends - Vol.1 FANTASY" by Aşkın Şerbetçi, Executive Producer, "Efsanelerin Bulusması"

Featuring: Omar Faruk Tekbilek, Brian Keane, Ara Dinkjian, Hasan Isakkut, Chris Rosser, Eliot Wadopian, River Guerguerian, Murat Tekbilek.
Copyright 2012 - Studio Askin Music Productions, Rochester, NY (BMI USA)
Z.E.T. Muzik ltd. - Istanbul Turkiye
Tayfun Medeni
Contact Spokes Person: Ersoy YILDIZ

Üstad O.Faruk Tekbilek'in Amerika'da biraraya getirdiği dev sanatçılar Kral grubunun medya sponsorluğunda "Aşkın Project"de buluştular...

Türk müziğimizin yurtdışındaki fahri elçisi Ömer Faruk Tekbilek, kendisi gibi yaşamını çok uzun süredir Amerika'da sürdüren yakın dostu bestekar Aşkın Şerbetçi ile birlikte müthiş bir projeye imza attılar.

5 yıllık bir çalışmanın ardından 9 yeni beste ve 1 sürpriz düzenlemenin yer aldığı albümde 6 eser Aşkın Şerbetçi ve Burak Yorulmazlar'a, 3 eser de Aşkın Şerbetçi'ye ait, Tekbilek'le beraber projenin fikir babası da olan Aşkın Şerbetçi, 13 yaşından beri kendisine müzik hayatında büyük destek veren ve ustası olarak nitelendirdiği Ömer Faruk Tekbilek ile birlikte Amerika'da yaşayan, dünyanın kendi dalında en iyi isimlerini bir araya getirerek bu projeyi hayata geçirdiler.

"The Meeting of The Legends" ( Efsane'lerin Buluşması) "Aşkın Project" adıyla müzikseverlerin beğenisine sunulan albümdeki her bir eser, dinleyenleri huzur verici, sakinleştirici, yer yer de heyecanlardırıcı bir dinletiyle Hollywood kalitesinde bir serüvene sürükleyecek. Bu albümün en önemli özelliği, kariyerinde defalarca Emmy ve Grammy ödüllleri kazanmış, dünya'nın bir çok ülkesinde konserler vermiş ve kendi eserleriyle defalarca listelere girmiş birçok değerli ustanın birlikte yer almış olması.

Albümde 6 Emmy ve Grammy ödüllü Brian Keane hem prodüktör olarak hem de gitarıyla yer alırken, sayısız Grammy ödülü sahibi bassist Eliot Wadopian, eşsiz ud tınılarıyla üstad Ara Dinkjian, kanun ve kemanda "I love you" gibi ölümsüz bir esere imza atan Hasan Işakkut, perküsyon ve davulda birçok solo albüme sahip ve O.Faruk Tekbilek'in "ensemble" grubunda da yer alan River Guerguerian, piyano ve akustik gitarda Christopher Rosser, bendir,darbuka ve bongo da Murat Tekbilek bu muhteşem eseri ortaya çıkaran diğer değerli sanatçılar.

Medya Sponsorluğunu KRAL Grubu ve Radyo Voyage'ın yaptığı, ZET Müzik Yapım etiketi ile müzik marketlerde yerini alan albümün kapak tasarımı Sertaç Pişkin'e, digital re-mastering Mert Medeni'ye ait..

İlk 2 eser "Dreamy Eyes" ve "Crazy Heart" ile dinleyicileri hemen içine alan albümün en hoş sürprizi ise Earth,Wind & Fire grubunun unutulmaz eseri "Fanyasy"nin Türk müziği düzenlemesi.

ÖMER FARUK TEKBİLEK UZUN BİR ARADAN SONRA YEPYENİ ESERLERLE "AŞKIN PROJECT"TE!!!

Ömer Faruk Tekbilek has joined forces with fellow US-based Turkish musician Aşkın Şerbetçi in a new album titled "The Meeting of The Legends-Fantasy."

US-based Turkish musician and composer Ömer Faruk Tekbilek serves as an honorary emissary of Turkish music outside the borders of Turkey.
Tekbilek, a master of the bağlama, ney, darbuka and zurna, is now back with a new album, a collaborative effort in which he joins forces with fellow US-based Turkish musician Aşkın Şerbetçi, also a composer.

Şerbetçi and Tekbilek released their new CD, "The Meeting of The Legends-Fantasy," this week. On it, they've brought together some of America's best musicians in their respective fields.

The album features Grammy award winning bassist Eliot Wadopian, famous Armenian-American oud player Ara Dinkjian, composer and kanun and violin player Hasan Işakkut, who has previously worked with Tekbilek on some of his most popular songs, percussionist River Guerguerian, pianist and acoustic guitar player Christopher Rosser and Tekbilek's son, Murat, who plays the bendir.

The album, which took five years to make, was produced by Emmy and Grammy award-winning producer Brian Keane, who also played the guitar on the album.

The 10-track CD features nine new songs composed by Şerbetçi and one surprise track, which is a new arrangement of an old and very well-known song. The songs "Dreamy Eyes," "Crazy Heart," "You Are The One" and "Be Mine Tonight" are likely to impress listeners the most on the album with their relaxing sound.

As for the surprise track, it is a new arrangement of Earth Wind & Fire's world-famous 1978 single "Fantasy," rearranged in accordance with Turkish music harmony.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...