Loading...

4# GRAMY W RESIDENT EVIL REMAKE

1,412 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Nov 5, 2010

Resident Evil REmake
Resident Evil z 2002 roku (oryginalny tytuł. Biohazard, znany także pod tytułami: Resident Evil REmake, Resident Evil REbirth) to remake kultowej gry "Resident Evil" z gatunku survival-horror, która w 1996 roku została wydana na platformę PlayStation. Gra z 2002 roku jest jej odnowioną wersją, głównie pod względem grafiki i muzyki. "Resident Evil Remake" wyszedł jako exclusive dla konsoli GameCube, dzięki porozumieniu firm Capcom (producent gry) i Nintendo (producent konsoli).
Fabuła [edytuj]

Fabuła gry przedstawia się tak samo jak w pierwowzorze, nie ma większych zmian prócz dialogów i ilości cut-scenek. Oddział S.T.A.R.S. dostaje misję odnalezienia członków oddziału Bravo, której członkowie nie dają znaków życia po ich ostatniej misji. Bohaterowie odnajdują w lesie szczątki helikoptera, a w tym martwe ciało jego pilota. Zostają zaatakowani przez krwiożercze psy, po czym znajdują schronienie w wielkiej rezydencji, leżącej przy lesie. Do posiadłości dostają się trzy osoby (w zależności od wyboru scenariusza) - w przypadku Chrisa będzie to on, Albert Wesker i Jill Valentine, a w przypadku Jill - ona, Wesker i Barry Burton. Fabuła poprowadzona jest w taki sam sposób co pierwowzór, bohaterowie zwiedzają te same lokacje i są zawarte te same zwroty akcji.
Różnice i podobieństwa [edytuj] * W remake'u zachowano te same statyczne ujęcia kamer co w oryginale. * Ilość slotów w ekwipunku bohaterów został zachowany (Chris - 6; Jill - 8) * Remake zawiera przerobione utwory z pierwowzoru, jak również nowe kompozycje. * Rezydencja w remake'u została powiększona o kilka nowych pomieszczeń. * Wygląd zombie znacząco się od siebie różni, ponadto atakują na różne sposoby. * Większość zagadek z oryginału zostało zmienionych, niektóre natomiast pozostały bez zmian. * Do remake'u dodano narzędzia do samoobrony przez przeciwnikami, które nie zajmują slotu w głównym ekwipunku. * Remake zawiera dodatkowy tryb "Invisible Enemy" ("Niewidzialny przeciwnik"), którego po przejściu pojawia się specjalny list reżysera z gratulacjami.

Postacie [edytuj] * Chris Redfield - grywalny bohater. W swoim scenariuszu jest głównym protagonistą, w scenariuszu Jill znika w tajemniczych okolicznościach. Chris został zaciągnięty do oddziału S.T.A.R.S. dzięki Barry'emu Burtonowi. * Jill Valentine - grywalna bohaterka. W swoim scenariuszu jest główną protagonistką, w scenariuszu Chrisa znika w tajemniczych okolicznościach. Będąc w S.T.A.R.S., Jill nie raz ocaliła życie swoim partnerom z grupy. * Rebecca Chambers - bohaterka występująca tylko w scenariuszu Chrisa. Jest bardzo młoda, znalazła się w grupie dzięki swojej znajomości medycyny i pierwszej pomocy. W przeciwieństwie do pierwowzoru, nie jest tutaj grywalna bohaterką. * Albert Wesker - drugoplanowy bohater gry obydwu scenariuszy. Jest dowódcą oddziały Alpha, przez wielu agentów w grupie uważany za "zadziornego luzaka". * Barry Burton - drugoplanowy bohater scenariusza Jill. Dobry przyjaciel Chrisa, dzięki któremu ten wstąpił do oddziału. Kilka razy spotyka Jill, w tym kilka razy ratuje jej życie. * Brad Vickers - bohater, który przylatuje wraz z bohaterami do Lasów miasta Raccoon, ale ucieka gdy napadają na nich psy. Przez radio daje znać bohaterom, że wraz z helikopterem oczekuje na ocalonych ludzi. * Joseph Frost - jeden z byłych agentów oddziału Bravo. To on odkrywa zwłoki pilota w helikopterze zaginionego oddziału. Ginie pogryziony przez krwiożercze psy. * Kenneth J. Sullivan - czarnoskóry agent grupy Bravo. Zostaje zjedzony przez jednego z zombie, na początku gry. * Enrico Marini - dowódca oddziału Bravo. Zostaje przez obydwu bohaterów znaleziony w podziemnym labiryncie, lecz potem postrzelony i zabity przez nieznanego sprawcę. * Richard Aiken - jeden z agentów grupy S.T.A.R.S., który pracuje również w oddziale Bravo. W obydwu scenariuszach bohaterowie odnajdują go umierającego i, w przeciwieństwie do oryginału, w obydwu przeżywa.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...