Loading...

[PJUG] Tomasz Kowalczewski - Reactive Java

118 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 1, 2018

Wymagania wydajności, skalowalności i odporności na awarie stawiane przed współcześnie tworzonymi aplikacjami są coraz większe. Ruch związany z reactive manifesto promuje architekturę aplikacji, która ma nam ułatwić sprostanie tym zadaniom.

Rx Java pozwala na pisanie serwisów wykonujących zadania w wielu wątkach. Podstawową jednostką przetwarzania jest zdarzenie, a Rx Java udostępnia nam warstwę abstrakcji w postaci strumieni zdarzeń oraz zestawu funkcji pozwalających na filtrowanie, grupowanie, transformację oraz łączenie ich ze sobą. Programista po stronie serwera decyduje jak i kiedy zdarzenia są generowane, a po stronie klienta w jaki sposób są one łączone z innymi strumieniami i konsumowane.

W ramach prezentacji pokażę jak korzystać z biblioteki Rx Java, jak jej zastosowanie zmienia architekturę aplikacji i w czym to podejście jest lepsze od stosowania wzorców Future i Callback.
Zbudujemy prosty serwis komunikujący się asynchronicznie z innymi aplikacjami. Postaramy się aby ich awarie miały minimalny wpływ na funkcjonalność naszego serwisu. Zmierzymy jego wydajność i porównamy z podejściem gdzie wątki działają synchroniczie i blokują w oczekiwaniu na dane.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...