Loading...

Cheb - Ulička Zavražděných prochází úpravou

296 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 4, 2012

Nejen špatný technický stav malé chebské uličky s drsným názvem Zavražděných byl důvodem, aby se město rozhodlo řešit její stav. V nočních hodinách tuto malou spojovací cestu v památkové zóně města využívali někteří výtečníci jako toalety nebo skládku odpadků.

"Takže my jsme rozhodli, že toto, celkem romantické zákoutí města opravíme a vybavíme ho materiály, které by do Městské památkové rezervaci měly patřit. Takže místo rozbitého asfaltu bude ulička vydlážděna kamennou dlažbou, budou opraveny přilehlé zídky, do míst, která slouží jako vstup na okolní pozemky, budou umístěny kované branky", informoval o záměru místostarosta Chebu Tomáš Linda.

Ulička se bude na noc zamykat podobně jako Františkánské zahrady. To znamená, že po desáté hodině se uzavře a otevře se až ráno.

"V uličce se objeví cedule, které budou popisovat historickou událost, kvůli které se uličce říká Zavražděných. To je ten pogrom Židů ze 14. století, při kterém hrozilo městu Cheb odebrání velmi důležitých výsad a práv, které do té doby mělo garantováno od českého krále", připomněl minulost uličky Linda.

Ulička získá také nové osvětlení, které bude stejné, jaké se již nachází na známém Špalíčku. Tyto lampy mají historický ráz a dodávají místu ve večerních hodinách na atmosféře.

"S kolegy připravujeme kompletní harmonogram výměny veřejného osvětlení v Městské památkové rezervaci tak, aby skutečně ten typ, který jsme vybrali, tak aby byl v následujících letech při této obnově používán a instalován na celém území Městské památkové rezervace", plánuje Linda.

V současné době se řeší použití historických lamp při rekonstrukci fasád v Kamenné ulici.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...