Loading...

Zone e Ndaluar - 7 maj 2012 - Vizion Plus - Dossier

2,535 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 8, 2012

Proçesi i Lidhjes
https://www.facebook.com/vizionplustv...
https://www.vizionplus.tv
Të fshehtat e Lidhjes së Shkrimtarëve. Historia e rrëfyer nga ish drejtuesit e nga ata që vuajtën pasojat e krijimtarisë artistike nën peshën e imponuar të burokratëve e redaktorëve partiakë.
Ajo ç'ka nisi si përpjekje kolektive për formimin e individualiteteve krijuese përfundoi në një organizatë që persekutoi e dënoi bijtë e saj.
Historia e Lidhjes së Shkrimtarëve dhe dritë-hijet e saj në Zonë e Ndaluar nga gazetari Andi Bushati.

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...