Loading...

Як довести до банкрутства комунальне підприємство Нової Каховки

2,969 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 31, 2020

Штаб Опору Корупції в Фейсбуці
https://www.facebook.com/%D0%A8%D1%82...

Декларація Зікунова Петра (головного інженера КП Теплові мережі)
https://declarations.com.ua/declarati...
Декларація Дем’яненко Ігора (директора КП Теплові мережі)
https://declarations.com.ua/declarati...

Мешканці будинку № 7 по вулиці Горького в місті Нова Каховка звернули нашу увагу на оголену трубу теплових мереж у своєму дворі. Ми взяли градусник та зафіксували температуру труби на рівні 54 градусів Цельсія. Це в той час як температура повітря десь близько нуля. Зі свідчення місцевих жителів, ця труба, оголена вже понад 4 роки. Колись був ремонт, але замість якісного металевого кожуху роботяги просто замотали трубу плівкою та скотчем. Чого ж так економлять робітники комунального підприємства? Може їм не вистачає коштів на якісний ремонт?

Ми поцікавились у міськвиконкомі про виділення коштів Комунальному підприємству «Теплові мережі Нової Каховки» за останні роки. І отримали офіційний лист з відповідю. Так от. Тільки за 2019 рік це підприємство отримало з бюджету міста більш ніж 6,7 мільйони гривень.

Куди ж діваються кошти? І чому в середині зими труби гріють вуличне повітря? З цим питанням ми вирішили звернутись до керівництва Комунального підприємства «Теплові мережі Нової Каховки». Першим ми зустріли головного інженера цього підприємства Петра Зікунова, який відмахнувся від нашого запитання. І згодом він сів в досить коштовну автівку Nissan X-trail та попрямував у справах. Цікаво. Тобто на коштовний автомобіль для головного інженера гроші знайшлись. А на теплоізоляцію опалювальних труб їх чомусь не вистачає.

Запідозривши корупцію, ми вирішили поцікавитись доходами Петра Зікунова. Заглянувши в його декларацію про доходи, ми побачили, що в 2017 році він задекларував автівку Nissan Note. А в декларації наступного року побачили, що наш інженер вже розжився новесеньким автомобілем Nissan Qashqai 2018 року випуску випуску, прям з автосалону. Але зараз, на початку 2020 року, він катається вже на іншій автівці – Nissan X-trail. Тобто наш інженер комунального підприємства змінює автівки як рукавички, змінює їх кожного року. В той час як на утеплення опалювальних труб коштів не вистачає.

Цікаво яку зарплатню отримує цей чудовий керівник? В декларації за 2018 рік записано: заробітна плата - 160 000 грн. на рік (13 тис. грн. на місяць). Також задекларований дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 643 тисячі гривень. Це майже в чотири рази більше його основної зарплати. Коли ж він вспіває ще й бізнесом займатись? Невже у робочий час відволікається на власні бізнесові справи. Ось чому труби не утеплені. Головному інженеру ніколи, він бізнес крутить. А чи не пов’язаний його бізнес з розбазарюванням майна та коштів Комунального підприємства «Теплові мережи Нової Каховки»?

Ми зайшли до офісу підприємства та перше, що бачили – це працівників, котрі грають в настільний теніс. Це була одинадцята година дня. Хлопці сказали, що в них начебто вже обід…. Так. Приходьте, мовляв, після дванадцятої, коли скінчиться обід. Ми так і зробили. І опинилися біля замкнених дверей, біля яких висить табличка, де написано, що обід насправді з 12 до 13 години. Тобто робітники Комунального підприємства «Теплові мережі Нової Каховки» грали в теніс в той час, коли вони повинні латати ізоляцію оголеної труби.

Невдовзі ми таки дійшли і до керівника підприємства Ігора Дем’яненко. Про те, що він нам розповів, дивіться в цьому відео.

Це відео було представлене ГО «Центр сучасного розвитку «Астра»» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст відео є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...