Loading...

LOZANO - Vrati Me

308,039 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on May 26, 2008

26 Мај 2008, ова е првиот официјален сингл на Влатко Лозаноски - Врати Ме
(музика/аранжман - Лазар Цветкоски, текст - Милан Миланов)

ВРАТИ МЕ

Таму кај што бевме силно вљубени
Само спомени заробени
Страв ми е да чекорам по таа улица
Ме боли душава

Врати ме на исто место исто време
Само таму заедно ќе бидеме
Срце дадов сега срце веќе немам
Таму врати ме за пак да живеам

Денес кога изгубив баш се
Денес ништо важно не ми е
Само срцево мое вистинско
Живее во тоа минато

Врати ме на исто место исто време
Само таму заедно ќе бидеме
Срце дадов сега срце веќе немам
Таму врати ме за пак да живеам

Не можам да продолжам јас без тебе
За тебе само вреди да се живее
Срцево те чека тоа само е
Ти кај мене врати се

Врати ме на исто место исто време
Само таму заедно ќе бидеме
Срце дадов сега срце веќе немам
Таму врати ме за пак да живеам

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...