Loading...

Toruń JUG #38 - "Dlaczego DDD skutecznie zapobiega chorobie legacy?" - Sz. Janikowski & M. Markowski

839 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 27, 2018

"Legacy boli. Czasami ujawnia się już po kilku miesiącach pracy zespołu. Jest jak choroba, która toczy naszą branżę. Często sami sobie na nią zapracowujemy…

Co robić, żeby nie zachorować? Jak poznać, że to się zaczyna? Jakich nawyków nabrać żeby się obronić? Pokażemy dlaczego to właśnie Domain Driven Design jest często najlepszym środkiem zapobiegawczym: - Jak wskazuje najlepsze miejsce na daną funkcjonalność w kodzie.
- Jak pozwala budować ogarnialnej wielkości building block-i
- Jak pozwala rozdzielić logikę na aplikacyjną i domenową

Prześledzimy te problemy na podstawie historii, która mogła się zdarzyć. Przyjrzymy się rozwojowi firmy pana Stefana, który postanowił podbić rynek serwisu klimatyzatorów w biurowcach. Poznamy też z bliska zespół deweloperów z pewnego software house’u, którzy mu w tym pomagali..."

Szymon Janikowski & Marcin Markowski - Liderzy techniczni oraz deweloperzy z ponad 7-letnim doświadczeniem. Zafascynowani tym, co dzieje się na styku biznesu i IT. Wierzą, że otwartość, orientacja na człowieka i wymiana wiedzy mogą pomóc zbliżyć się tym dwóm, pozornie odległym, światom.
Próbowali wspólnego start-up-u, ale uznali, że bardziej przydadzą się w IT. Doświadczeni w branżach turystycznej (Szymon), usługowej i medycznej (Marcin) oraz finansowej (obaj). Ich ulubionymi tematami są architektura, DDD oraz Agile. Propagatorzy rzemieślniczego podejścia do rozwoju oprogramowania stojącego za ruchem Software Craftsmanship. Blogują na ITLIBRIUM.COM
=====================================

Chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się wokół Toruń JUG? Obserwuj nasze kanały społecznościowe!

https://twitter.com/torunjug/
https://facebook.com/torunjug
https://www.meetup.com/Torun-JUG/

=====================================

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...