Loading...

Serkan ANILIR

25,201 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Nov 22, 2009

http://www.stargazete.com/guncel/nasa...
http://blogimg.goo.ne.jp/user_image/7...
http://blog.goo.ne.jp/11jigen/c/d932f...
http://infoanilir.blogspot.com/
http://dranilir.research-integrity.net/
Sayın Serkan Anılır'ın özgeçmişindeki yanlış bilgilendirmeler ve sahte beyanlar hakkında

[1]  Sayın Serkan Anılır, astrofizikçi olduğunu ve 11 boyutlu uzay çalışmalarında çeşitli ödülleri olduğunu beyan etmiştir. Tokyo Üniversitesi, JAXA internet sitesi ve benzeri oluşumlarda yayınlanan Sayın Serkan'a ait olduğu öne sürülen fizik makaleri gerçekte yoktur, düzmece ve sahtedir (Orijinal dökümanlarla ilgili sahte sonuçlar)

[2] Tokyo Üniversitesi yayın ve makale listesinde, Sayın Serkan'ın makale ve entelektüel yayın hakları iddia ettiği 3 eser hakkında, iki eserin yayın haklarının başka kişilere ait olduğu, bir eserin de şu anda patetinin bulunmadığı anlaşılmıştır (Entelektüel yayınlarla (patent) ilgili sahte sonuçlar).

[3] Cambrige Üniversitesi Fizik Bölümü Özel Bilim Ödülü ile ilgili hiçbir bilginin bulunmamasının yanısıra, başından beri Sayın Serkan'ın bu üniversitenin Fizik Bölümüyle ilgili hiçbir araştırma sonucu olmadığı gibi Fizik araştırmaları hakkında (somut) ödülleri de bulunmamaktadır. Aynı şekilde U.S. Technology Award (Amerika Teknoloji Ödülü) hakkında da hiçbir sonuç bulunmamaktadır (Kazanılan ödüllerle ilgili iddialar)

[4] Princeton Üniversitesi Matematik Bölümünde eğitmenlik yaptığına dair hiçbir kayıt bulunmamaktadır. Ayrıca Sayın Serkan'ın Matematik alanında hiçbir araştırma sonucu bulunmadığından, Matematik Bölümünde eğitmen olma ihtimali de bulunmamaktadır (İş tecrübesi ve araştırma makaleleriyle ilgili iddialar)

[5] Sayın Serkan, astronot adayı olduğunu beyan etmiştir, ancak NASA'nın astronot ve kozmonot adayları listesinde adı geçmemektir. Ayrıca, Sayın Serkan'ın kendisi ve eserleriyle ilgili makalesinde bulunan Sayın Serkan'ın 2004 yılında astronot adayı olarak seçildiği uzay kıyafetli fotografı sahtedir (Astronot adayı olduğu iddiasıyla özgeçmişte tahrifat).

[6] Sayın Serkan, JAXA'da eğitmen değildir ve Tokyo Universitesinde doçentlik yapmamaktadır. Ayrıca Sayın Serkan, kayak dalında 1988 yılı Calgary Kış Olimpiyatlarına katıldığını beyan etmştir, ancak olimpiyat resmi raporlarının takım ve katılımcı sonuçlarında Sayın Serkan'ın adı geçmemektedir (Özgeçmişte diğer konularda yanlış beyanda bulunmak).

[7] Sayın Serkan, kitapları ve konferanslarının sunum metinlerinde uzay asansörü projesi ve Infra-free Mimari konulu araştırmalarının açıklayıcı materyalleri ve çizimlerinde, daha önce başkaları tarafından yayınlamış çalışma ve makalelerde bulunan veri ve çizimlere benzeyen pek çok yer gözlemlenmiş, izinsiz eser kopyalama şüpheleri uyanmıştır (Başkalarının araştırmalarını izinsiz kullanma ve telif hakları ihlali ve ATA Uzay Asansörüyle ilgili şüpheler).

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...