Loading...

9. Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw"

1,026 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 20, 2012

Analiza systemu ochrony dzieci oraz rekomendacje zmian to cele ogólnopolskiej konferencji „Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw", która odbyła się 22-23 października w PKiN w Warszawie. Wydarzenie to po raz 9. organizowała Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Miastem Stołecznym Warszawa -- Biurem Pomocy i Projektów Społecznych. Tegoroczna konferencja odbyła się w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

Podczas dwudniowej konferencji ponad 500 profesjonalistów poznawało praktyki ochrony najmłodszych zarówno z Polski, jak i z innych państw (m.in. z USA, Wielkiej Brytanii czy Szwecji). Wykłady, debaty i warsztaty to okazja do poszerzenia kompetencji z zakresu ochrony dzieci przed krzywdzeniem, a także jedyna w naszym kraju okazja do wspólnej, interdyscyplinarnej analizy istniejącego systemu oraz wypracowania rekomendacji zmian, które trzeba wprowadzić, aby dzieci mogły dorastać bez zagrożeń. Specjalne sesje poświęcone zostały m.in. problemowi śmierci dzieci w wyniku maltretowania, ochronie małoletnich świadków, pomocy terapeutycznej dla dzieci krzywdzonych, zespołom interdyscyplinarnym.

- Rola systemowych rozwiązań ochrony dzieci jest kluczowa. Musimy budować środowisko kompetentnych profesjonalistów pomagających dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych oraz kompleksową ofertę wsparcia rodziny, z której będą mogli korzystać. Ta konferencja jest ważnym krokiem w tym kierunku - mówi dr Monika Sajkowska, dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje.

Ważnym aspektem konferencji było nawiązanie do idei Janusza Korczaka. Jego osobie została poświęcona sesja inauguracyjna oraz pokaz Projektu Korczak - specjalnych aranżacji multimedialnych z udziałem dzieci, sportretowanych na podobieństwo ich rówieśników z czasów pedagogicznej działalności Starego Doktora. Autorką pokazu (visual art) jest Karolina fender Noińska z projektu jajkoFilm.

 • Category

 • Song

  • Don't Drag Me Down - Killer Tracks
 • Artist

  • Bret Levick
 • Album

  • SLAM054Y'alternative 2
 • Licensed to YouTube by

  • AdRev for a 3rd Party (on behalf of SLAM); AdRev Publishing

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...