Loading...

İtalya'da çılgın parti skandalı

3,777 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 26, 2012

http://tr.euronews.com/ İtalya'da skandal denince akla ilk olarak İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi geliyor. Geçtiğimiz günlerde İtalyan basınında ortaya çıkan çılgın parti görüntüleri eski başbakanın başını yine derde soktu.

2010 yılında Berlusconi'nin partisi Özgürlükçü Halk Partisi tarafından (PDL) düzenlediği belirtilen, Lazio Bölgesi Başkanı Renata Polverini'nin de katıldığı partinin, Lazio'daki vergi mükelleflerinin paralarıyla finanse edildiği iddia edildi.

Skandal, Özgürlükçü Halk Partisi eski Bölge Konseyi Başkanı Franco Fiorito hakkında eylül ayı başında açılan soruşturma sırasında ortaya çıktı. Franco Fiorito, partisine ait parayı kendi hesabına transfer etmekle suçlanıyor.

Öte yandan yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı söylenen partinin, Avrupa Parlamentosu'nda sekiz yıl görev yaptıktan sonra İtalya'ya dönen politikacı Carlo De Romanis için dönüşünü kutlamak amacıyla düzenlendiği belirtildi. Skandalın ardından bir açıklama yapan Carlo De Romanis ise partinin tüm masraflarını kendisinin karşıladığını öne sürdü.

Bu sırada görüntülerin ardından zor günler geçiren Lazio Bölgesi Başkanı Renata Polverini yaptığı açıklamada, partiye kısa bir süreliğine uğradığını fakat kendisine göre olmadığını anlayınca orayı terk ettiğini söyledi.

Bizi izlemeye devam edin:
YouTube: http://bit.ly/wbx4iT
Facebook http://www.facebook.com/euronews.tr
Twitter http://twitter.com/euronews_tr

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...