Loading...

Strajk - Samo doverba [lyrics]

110,975 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jul 3, 2011

Брз кеш по секоја цена, брз кеш за само животот да си го средат,
или само за да ги ценат, ти не си протрљал очи и уште не гледаш,
еве ти го само муабетот да знаеш кој губи секад, маалски факти, ваши, наши, маалски причи...
Како ке се извадам од оваа ситуација, рација на сите копуци во населба,
ти земи им ја робата а ја ке му ја продадам на тој што им продава, на мене ми треба само твојата доверба, океј?
А што ке има за мене, ти ке бидеш пун ко брод, фул кеш и ке јебеш, само да ќутиш а јас ке се погрижам за тебе,
еве ти аванс, еве ти пола пари, иако сам не ги бараш гарант се замараш, не не, ти само кажи ми ја што да правам,
а јас ке го научам овој твој занат, вака, еве ти табли, метамфетамин и спид, мобилен и човек за дил,
еве ти карти за журка за викенд луд, а ова да го растуриш во секој клуб,
ти дали ме капираш, ова се конзумира, ти само да се појавиш и кешот им го зимаш,
ха, така е лесно веќе го имам респектот, ган, идам ова да го завршам сам знам морам, ти само пази да не паднам брат,
да не се изгорам, не биди нездрав, на ова идам без резерва, така да нема никад да не средат, ако си добар со бизнис,
нема никад да не сменат, ова се наши места, ова е моја клиентела, другите беда, пак класа бело делат,
неделно по литро трева - па тука парите се перат а тамо робата ја мерат и ја делат а ти во џебот денар,
другите беда, другите не ги ебам, па имај верба ја знам како е да немаш а очајно да ти треба,
а кој кеш млати, пет плати, претплати, сметки, банки, шифри, тајминг, банди, криминалци, самци,
од мене имаш панцир, кевлар мајци, куп маалски фаци, продади и врати, ова да го памтиш,
еве ме назад, еве ти цел кеш, процент и цел дел, ајде сега пушти ми во лер, сум фер плус и тој гест би го ценел,
не е бед бе, секад имам план бе, така и за тебе, ова се милиметри девет, пукаат в глава, ако трипаш да ме изиграш ко будала,
јас знаеш како ке ти вратам, па немој ради тебе другите да патат, еј што збориш, па нели сум ти од корист,
а ова боли, а ти ме знаеш и од мал плус, знаеш и од кај сум, и од кој кварт луд социјала,
па веруј нема јас да те издадам, пре ке те извадам, да не те искинат сум искрен брат, ја,
па не го лажи тој што те направил човек, па не го лажи тој што те подига од доле,
ја на почеток барав само доверба, ти беше доброволец кој во пекол добредојде.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...