Loading...

Vaping jako mainstream, populární věc a zábava aneb všechno špatně! (CZ)

3,960 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 22, 2017

Názorvé video na téma vaping jako mainstream. Asi nikdo nechceme aby klasické kouření nebo třeba popíjení alkoholu bylo společností považováno za moderní druh "zábavy". Vaping zde je pouze jako méně riziková alternativa ke klasickému kouření a tak by se k němu také mělo přistupovat. Bohužel se u poměrně velké skupiny lidí přístup k vapingu dostal právě spíše na úroveň zábavy a moderního stylu života a je defakto až takřka glorifikován, což je dle mého názoru prostě špatně.

V žádném případě nejsem proti poularizaci vapingu a v tomto videu to ani jednou nezazní, jak je mi obzvláště českými YuTubery z vaping scény podsouváno. Ostatně to by bylo proti celému principu vzniku e-Cigareta Fans. Jsem jen proti formě, jakou je ta "popularizace" prováděna a to tak, že vaping je prezentován jako "zábava".

Názorný (ač extrémní) příklad si můžeme uvést například na alkoholu, který je ve většinové společnosti také chápán jako nebezpečný (při nadměrném užívání, podobně jako kouření), ale je více než tolerován. Dokonce i samotní výrobci a prodejci přistupují k jeho propagaci velice opatrně, s rozumem a rozvahou (dokonce i v reklamách). Většinou jde o nějakou společenskou událost (např.: sejdete se s přáteli v hospůdce) a k tomu popíjíte. Není to tedy prezentováno tak, že "samotné popíjení alkoholu je zábava" a do toho popíjení vám někdo "kecá". No a má snad někdo pocit, že by díky tomuto přístupu alkoholový průmysl zamrzl v čase (destilace alkoholu je nám známá už od konce 1. tisíciletí našeho letopočtu) a neexistuje zde žádná modernizace, pokrok ani nové druhy produktů? Pokud tedy použiji toto přirovnání, tak bohužel vaping je dnes prezentován právě jako ona "primární zábava", do které vám někdo "kecá" a to se mi prostě nelíbí.

Staň se Patronem eCF: https://www.patreon.com/eCigaretaFans

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...