Loading...

uwaga wiersz: WERNISAŻ DOMOWY MOJEJ MAMY. ELEGIJNIE

366 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 2, 2020

Ciągle widzę te obrazy. «Obserwacja natury to moje Credo. Wszystko wynika z dobrej obserwacji. Najważniejsza jest pokora wobec rzeczywistości. Co nie znaczy, że mi to wychodzi, bo to bardzo trudne.» (Bogusława, podsłuchane przez wnuczkę Teresę).

31 stycznia AD 2020 po krótkiej, ciężkiej chorobie zmarła moja ukochana Mama BOGUSŁAWA MICHAŁOWSKA-KOWALSKA (1931-2020), córka podsądnego w moskiewskim Procesie 16, artysta plastyk, scenograf, architekt wnętrz, malarz, harcerka, działacz Solidarności, współtwórca – wraz z mężem (moim Tatą) Czesławem – « MEBLI KOWALSKICH », ikony polskiego desingu. Jednak największą, choć do końca niespełnioną pasją mojej Mamy było malarstwo. Tworzyła w pracowni i przede wszystkim w plenerze. Pan Bóg da Jej wyjątkową wrażliwość na barwę, światło i piękno Natury.

To jest wiersz wernisażowy na jubileusz Jej osiemdziesięciolecia (23 IX 2011) z okazji wystawy zorganizowanej przez syna i wnuki w bramie naszego kórnickiego domu. Nagrała Kowalskiego Danka Podolak, fotografie obrazów wykonał Mikołaj Potocki, za co obojgu im serdecznie dziękuję.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...