Loading...

[Bydgoszcz JUG #27] Zbyszko Papierski - Wzorce komunikacyjne w sieciach organicznych

129 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 30, 2019

"Wzorce komunikacyjne w sieciach organicznych"
Prelegent: Zbyszko Papierski

Porozmawiajmy o rzeczach wszystkim Wam świetnie znanych. Głodzenie wątków. Długie bloki synchronize. Niestabilne I/O. Problemy w wyborem lidera w klastrze. To wszystko, to oczywiście problemy komunikacji.

Takiej międzyludzkiej.

Czym innym jest meeting niż blokiem synchronize, rozciągniętym na wątki naszej uwagi? Cały projekt upada, bo jedna osoba wylądowała na L4 – dziwnie podobne do potężnych stron, upadających z powodu jednej niedziałającej usługi! Komunikacja, ta w realnych życiu, ma dużo wspólnego z komunikacją pomiędzy wątkami/ procesami/maszynami. Obie są trudne – obie też powinny być przemyślane. Co najważniejsze dla nas – są pewnie lekcje, które odnoszą się do obu! No dobra, ale czemu ja, programista, miałbym się tym przejmować? – zadajesz sobie pytanie. Odpowiedź jest prosta – komunikacja nie jest dziedziną przeznaczoną tylko i wyłącznie Product Managerom czy architektom. Niekończące się spotkania, czy ciągła niemożność dojścia do decyzji – to są rzeczy, które skutecznie wysycają twoje wewnętrzne zasoby i spowalniają cię w podobny sposób, jak niepotrzebna synchronizacja spowalnia twój kod.
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób wiedza o współczesnych procesorach może nam pomóc zorganizować efektywne spotkania.
Przekonamy się, co wspólnego mają ze sobą programiści i Java Memory Model.
Nauczymy się, jak zaprojektować nieblokującą komunikację, i to bez używania brzydkich tricków jak Unsafe!

Ostrzeżenie – ludzie będą tutaj porównywani do zasobów.

Bio:
Inżynier, z silnym uzależnieniem od produktowej warstwy rozwiązania. Związany w przeszłości z Allegro, Jirą a ostatnio Dynatrace. Wszędzie gdzie się da szuka ciekawych danych, szczególnie takich bez struktury, Po godzinach zajmuje się inicjatywami trójmiejskiego JUGa, takimi jak Hackengarten, a także ostatnio próbuje nauczyć się swojego pierwszego (i najprawdopodobniej ostatniego) języka orientalnego.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...