Loading...

Adobe CC kullanarak baskı öncesi hazırlık ve önerilen iş akışı

1,378 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 7, 2016

Basım yayın teknolojilerinin kullanıldığı tüm alanlarda zamana karşı bir yarış içindeyiz.

Bu alanda kurulan otomasyonlar, planlanan projeleri yüksek müşteri memnuniyeti ve minimum kayıpla sonlandırma hedefine göre kurulur.

Bu sistemlerin kimileri çok yüksek maliyetlerle kurulurken kimileri de çok küçük işletmelerin rahatlıkla elde edebileceği maliyetlere kurulur. Her sistemin başında bir uzman mutlaka bulunur. Bu uzmanın kapasitesi bu sistemlerin verimliliğini belirler. Baskı öncesi süreçlerde kullanılan tüm yazılımların kapasiteleri, verimlilikleri bu uzmanların ellerinde işletmeye kar ya da zarar olarak geri döner. Bu yazılımların doğru kullanılması işletmelere zaman kazancı, artan karlılık, yükselen müşteri memnuniyeti olarak olumlu sonuçlar doğurur.

Ülkemizde ve dünyada bu alanda kullanılan en yaygın ve makul yazılımların başında Adobe CC ürün ailesi gelmektedir. Basım yayın sektöründe, basılı ürünlerin tasarım, baskı öncesi hazırlık, baskıya gönderim ve kontrol aşamalarında Adobe ürünleri belirleyicidir. Adobe CC paketinde yer alan Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, Distiller ürünleri gerçek kapasitelerinde ve doğru iş akışında kullanılmaması sonucu yeterli verimlilik elde edilememektedir.

Adobe CC Design ürünlerinin, önerilen iş akışının dışında kullanılması hatalı baskılara, zaman ve müşteri kayıplarına yol açmaktadır. Doğru iş akışının kullanılmamasının en temel nedenleri arasında bu uzmanların eski kullanım alışkanları, gelişen teknolojik yenilikleri takib edmemeleri başlıca neden olarak sayılabilir.

Photoshop, Illustrator, InDesign ve Acrobat arasında olması gereken iş akışını bu sunumda paylaşacağız.

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...