LUBOŃSKI FC 3:3 LIDER Swarzędz (LIGA WZPN - WIOSNA 2012)

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 24, 2012

W dzisiejszym meczu inaugurującym wiosenne zmagania ligowe Lider zremisował w Luboniu z Lubońskim FC 3:3 przegrywając do przerwy 1:3.

Mecz dostarczył wielu emocji, które rozgrzały zawodników i kibiców w ten chłodny i wietrzny niedzielny poranek. Silny wiatr w pierwszej połowie sprzyjał gospodarzom i to oni mieli optyczną przewagę. Jednak Lider kilka razy groźnie kontratakował i w 8 minucie po prostopadłym podaniu Aleksa Adi dał nam prowadzenie. Nasza obrona nie grała jednak zbyt pewnie i już w 13 minucie padło wyrównanie. Następnie nie popisał się sędzia i uznał bramkę, której nie było gdy Łukasz zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Nerwowa atmosfera sprawiła, że Luboński jeszcze przed przerwą zdobył 3 bramkę po dobitce i błędzie Łukasza. Widać było po naszych chłopcach, że brak im treningów na trawiastej nawierzchni.

Druga odsłona niemal w całości toczyła się pod nasze dyktando i to nie tylko dlatego, że graliśmy z wiatrem. Gole były kwestią czasu, liczne akcje, strzały, dogrania piłki ze strony Lidera mogły się podobać. Strzał Aleksa w poprzeczkę, wejścia skrzydłowych Krzycha, Olafa i Wiktora, dobry odbiór Jacha, Wojtka, dynamiczne wejsćia środkiem Radka i Aleksa oraz zawsze groźny Adi na szpicy - to wszystko mieliśmy okazję obserować do 35 minuty meczu. Wtedy to jedno z wejść Radka po dobiorze piłki zakończone zostało podaniem do Wiktora, który zdobył kontaktową bramkę. Zaczęło nam się spieszyć i prawie zostaliśmy skarceni gdy po kontrze Lubonian w sytuacji sam na sam tylko dzięki wspaniałej interwencji Łukasza nie straciliśmy gola. W odpowiedzi w ok 43 minucie po silnym strzale Aleksa zdołaliśmy wyrównać, gdyż bramkarz złapał piłkę gdy już była w bramce.

Lider cisnął coraz bardziej i był bliski wygrania meczu - szczególnie gdy po silnym uderzeniu Adiego piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka ale jakimś cudem przeleciała wzdłuż linii bramkowej i wyszła na aut. Strzelali też groźnie Wiktor i Radek ale tym razem bez efektu.

Podziękowania i gratulacje dla chłopców za ambitną walkę do końca.

Skład Lidera: Jankes - Wojtek, Jachuu, Stachu (Radek), Aleks (C), Kędel (Krzychu), Olaf (Wiktor), Adi;

Bramki: Adi (asysta Aleks), Wiktor (Radek), Aleks.

Autor opisu: Andrzej "Antojad"