Loading...

12 İster İnan İster İnanma Fotoğraflı Bilgi

6,319,679 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 10, 2015

Yeni bir fotoğraflı bilgiler videosuyla karşınızdayız. Sizin için en ilginç, en acayip bilgileri derleyip video haline getirdik. Tüm resimli bilgiler vidoelarımız tam şurada: https://www.youtube.com/playlist?list...

Bu kadının bir bacağının aşırı büyük olmasının nedeni “fil hastalığı”. Tropikal bölgelerde görülen bu hastalığa bir solucan türünün larvaları neden oluyor. Tedavisi çok zor ve maalesef çok uzun yıllar sürüyor.

Bu röntgen filminde bir kadının midesindeki yüzüğü görüyorsunuz. Erkek arkadaşı sürpriz evlilik teklifi için yüzüğü kadının milkshake’ine gizlemiş. Kadın farketmeden içince de olan olmuş.

Sırada farklı görünmek için tuhaf saç modeli yaptıranlar var. Mesela bu arkadaş saçlarını kertenkele şeklinde kestirmiş. Buysa kertenkelenin renkli olanı. Göz de takınca tam olmuş. Buna ne denir bilmiyorum. Adam saçını ağaç yapmış, dallara da balon bağlamış. Buysa kafasına tenis topu şekli veren marjinal bir arkadaş. Ve son olarak bu da göz yanılsamalı, arkadan görenleri şok eden bir saç modeli.

Konu saç olunca kadınlar da eksik kalmaz tabii. Örneğin bu kadının saç modeli, düğünde kayınvalideye göz dağı vermek için gelin başı olarak yaptırılabilir. Buysa saçını helikopter gibi yaptıran bir kadın. Bu korkutucu saç modelinde iki el kadının kafasını kavramış. Ve bu da tutamaçlı saç modeli. Kazara yere düşme tehlikesi yaşasa kulplarından tutarak kadını kurtarabilirsiniz.

Bu korkutucu delik Guatemala şehrinde. 2010’da tropikal fırtına ve şehrin yakınındaki volkanın patlaması sonucunda oluştu. Bu doğa felaketinde maalesef 3 katlı bir apartman deliğe düştü ve 15 kişi hayatını kaybetti.

Bu gördüğünüz Amerikalı antroplog Grover Krantz ve köpeğinin iskeleti. Ölmeden önce kendisinin ve 3 İrlanda av köpeğinin bedenini bilime bağışladı. 2002 yılında öldü ve şu an köpeklerinden biriyle Doğa Müzesi’nde sergileniyor.

Ekrandaki sevimli hayvan, Puheto eşeği. Fransa’ya özgü bir cins. Özelliği tabii ki bir eşekte görmeye alışkın olmadığımız yerlere kadar uzanan tüyleri.

1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla ortaya çıkan sonuçlardan biri de Rus Mafyası. Bu mezar bir Rus mafya babasına ait. Rusya’da böyle bir gelenek oluşmuş. Mafya babalarına görkemli mezarlar yaptırıyorlar. Bu da keza bir başka Mafya liderinin mezarı. Ölüm tarihleri aynı olduğu için bunlarsa muhtemelen aynı çatışmada ölen 2 mafya babası.

Bu köpeğin adı Bob. Yaşadığı evde 7 kuş ve bir de hamster var. Golden retriever cinsi köpek hepsine karşı inanılmaz sabırlı. Arkadaşlıktan öte, adeta ebevenyleriymiş gibi davranıyor.

Bu bir uzaktan kumandalı çöp kutusu. Japonlar bunu tembeller için üremiş. Çöpe bir şey atmak gerektiğinde yerinizden kalkmıyorsunuz, çöp kutusu ayağınıza geliyor.

Burası Pentakost adası. Burada Vanuatu yerlileri yaşıyor. Adada uzun yıllardır sürdürülen tuhaf bir gelenek var: Yer dalışı. Bungee Jumping’in atası olan bu aktivitede erkekler 25-30 metre yüksekliğindeki platforma çıkıp balıklama atlıyorlar. Onları yere çakılmaktan kurtaran ise ayaklarına bağlı olan sarmaşıklar. Başka hiçbir güvenlik önlemi olmadığı için son derece tehlikeli ama yine de yerliler sürekli yer dalışı yapıyor.

Ekranda gördüğünüz çok çok nadir rastlanan bir anomali. Bazı insanlar bu şekilde iki irisli ve iki gözbebekli doğuyor. Tıp litaratüründe polikoli olarak geçen bu olağandışı durumda bazen bir iris tabakasında iki gözbebeği de olabiliyor.

OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin:
http://www.youtube.com/yapyap

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...