Loading...

Město BRUNTÁL - nechte se překvapit

16,138 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 6, 2017

Je škoda být v Jeseníkách a nepodívat se do Bruntálu. Můžete být překvapeni, jak vypadá a jak žije sedmnáctitisícová brána do jesenických hor. Krásné město s krásným okolím.

Unikátní je už poloha Bruntálu: leží mezi Hrubým Jeseníkem, Nízkým Jeseníkem a přehradou Slezská Harta. K vysílači na Pradědu – nejvyššímu bodu Česka – je to sotva dvacet kilometrů. A k břehům jedné z největších a nejmladších přehrad v ČR kilometrů zhruba pět.

Poloha předurčuje Bruntál být zajímavým místem pro všechny, kteří mají rádi hory, vodu, přírodu, turistiku, lyžování, cyklovýlety či historii. Ale také pro všechny, kteří chtějí žít v čistém a bezpečném městě, nabízejícím k životu prakticky vše, co člověk potřebuje.

Působí zde řada významných zaměstnavatelů, pro děti je zde dostatek místa ve školách a školkách, město má divadlo, moderní kino s dvěma sály, zrekonstruovaný park i nové moderní nákupní centrum. Pestrý a bohatý je zde společenský, kulturní i sportovní život.

Bruntál je zřejmě nejstarším městem v zemích Koruny české, jelikož městská práva získal nejpozději v roce 1213. Bohatá historie se odráží na mnoha památkách, včetně bruntálského zámku nebo zrekonstruovaného náměstí s řadou původních měšťanských domů.

Přesvědčte se sami.

Městské informační centrum Bruntál
nám. Míru 7
792 01 Bruntál
Česká republika
tel: (+420) 554 706 525
www: http://mic.mubruntal.cz
e-mail: mic@mubruntal.cz

© MĚSTO BRUNTÁL 2016
Scénář: Jiří Ondrášek
Zpracoval: Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál, p. o.
Kamera, střih, efekty: Jiří Pánek, Milan Zdvyhal
Hudba: David Piňos

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...