Loading...

Niepodległa do hymnu! 2019 // #niepodległadohymnu

89,224 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 30, 2019

11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem hymn! 🇵🇱
W zeszłym roku śpiewaliśmy nie tylko w polskich i zagranicznych miastach i wsiach, ale nawet na Śnieżce czy w lodowatej wodzie Jeziora Dywickiego. A Wy, gdzie będziecie śpiewać?

Dołączcie do wydarzenia w swojej okolicy lub dodajcie własne wydarzenie na stronie:
https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia...

Akcja „Niepodległa do hymnu” umożliwia wszystkim Polkom, Polakom i przyjaciołom Polski – niezależnie od tego gdzie się znajdują, jakie mają możliwości włączenia się w obchody - wspólne, a przede wszystkim radosne, świętowanie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości w myśl idei „Niepodległa dla wszystkich”.

Zainicjowana przez Biuro Programu „Niepodległa” akcja w ubiegłym roku odbyła się po raz pierwszy – dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W specjalnej wyszukiwarce, dostępnej na oficjalnym portalu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości www.niepodlegla.gov.pl, zarejestrowanych zostało ponad 3 tysiące lokalizacji w kraju i poza jego granicami, gdzie śpiewany był Mazurek Dąbrowskiego. Polski hymn odśpiewali dotychczas między innymi członkowie klubu morsów w Jeziorze Dywickim, turyści na Śnieżce, uczestnicy zebrani na Rynku Głównym w Krakowie – gdzie hymn został odegrany także z wieży Bazyliki Mariackiej przed odegraniem hejnału, Mazurek Dąbrowskiego pojawił się w czasie oficjalnych uroczystości państwowych i spontanicznych spotkaniach na placach, skwerach, ulicach.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...