Loading...

Nie tylko że możemy, ale musimy -innych ludzi nawracać, upominać. To nasz obowiązek (ks G. Bliźniak)

27,840 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 2, 2019

Fragment rekolekcji o.Grzegorz Bliźniak, Chicago 2017r. Zachęcam do obejrzenia całości na kanale źródłowym: Iampoltv https://www.youtube.com/watch?v=4r0jC... "(...) Jesteśmy odpowiedzialni, za to żeby dawać świadectwo wiary. Tego się absolutnie nie możemy bać, wstydzić tego.
Czy my możemy innych ludzi nawracać. (...) Dzisiaj tak wielu ludzi myśli, że nawracać, to jest wielkie przestępstwo. Każdy jest wolny. Niech on sam sobie wybierze. Jak se chce łep uciąć, niech se utnie, bo jest wolny... Kochani, dzisiaj w takim świecie żyjemy, że wolność człowieka stała się absolutem, wręcz dogmatem wiary dla niektórych. Wolność, ponad wszystko. Wbrew wszystkiemu, wolność. Wolność, jest tak ubóstwiona dzisiaj, że wielu ludzi postawiło wolność na miejscu Pana Boga. No i oczywiście, nie można dzisiaj nikogo nawracać, bo to jest po prostu nie poprawne politycznie. To jest coś strasznego. Straszne przestępstwo, kogoś nawracać. (...)
Kochani, ja powiem tak - musimy, nie tylko że możemy, ale musimy, innych ludzi nawracać. Musimy. To jest nasz obowiązek. To jest tak jak gdybyśmy patrząc, że ktoś zmierza do przepaści piekła, nie reagowali na to. (...)
My mamy obowiązek, żeby innych ludzi nawracać. Mamy obowiązek żeby innych ludzi upominać. (...) Nie możemy przejść obojętnie, żeby nie upomnieć drugiego człowieka. Upomnienie braterskie, to jest nasz obowiązek. Upomnieć drugiego człowieka. Nawracać drugiego człowieka, to znaczy, dawać świadectwo swojej wiary. (...)"

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...