Loading...

Pavol Lukša: Pro spokojený život v Moravskoslezském kraji

126,884 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 7, 2012

www.pavolluksa.cz Veřejné rozpočty: Klíčem našeho programu je držet krajské výdaje na uzdě a zastavit nekontrolované zadlužování a mrhání veřejnými rozpočty. Svět se začal probouzet z letargie a pochopil, že státy i regiony mohou díky nekontrolovanému zadlužování zkrachovat. Pečlivý dohled nad veřejnými financemi je tou cestou, jak zajistit stabilitu regionu i zítra.
Zaměstnanost: Důsledky světové ekonomické krize se citelně projevují v tradičních průmyslových regionech, jako je ten náš. Uměle vytvářet pracovní místa je nesystémové a dlouhodobě finančně neudržitelné. Proto hledáme nová a efektivní řešení, jak zajistit práci našim spoluobčanům v kraji.
Doprava a infrastruktura: Moravskoslezský kraj není zapomenutým koutem republiky, ale srdcem střední Evropy a dopravní křižovatkou evropského významu. Zlepšovat obslužnost pro místní i tranzitní dopravu, aniž bychom tím omezili kvalitu života našich spoluobčanů, je nutný předpoklad pro spokojený život v kraji.
Zdravotnictví: Již dávno jsme překonali představu/ideu, že ve zdravotnictví nelze hledat efektivitu. Stárnutí populace a vývoj demografické křivky nám naznačují, že v budoucnu rychleji poroste počet pacientů, než rozpočet na jejich léčbu. Je naší povinností nastartovat v Moravskoslezském kraji proces efektivního zdravotnictví, abychom zajistili potřebnou kvalitní péči.
Sociální oblast a rodina: Spokojenost a kvalitní zázemí hledáme především u rodiny a blízkých. Svou úlohu však sehrává i místo, kde žijeme, pracujeme a stárneme. Aktivním přístupem a porozuměním chceme vytvořit podmínky pro plnohodnotný život občanů.
Přeshraniční spolupráce: Náš kraj leží v srdci Evropy, ze kterého vedou dopravní tepny do dalších zemí. Více než v jiných regionech České republiky jsme ovlivněni a spoluutvářeni aktivitami našich sousedů. Trvalý dialog a spolupráce s regiony Polska a Slovenska jsou nezbytností, ne pouhou volbou. www.pavolluksa.cz

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...