Loading...

Omamaiste energiaallikate määravast osakaalust Eesti ja teiste Euroopa riikide jaoks, 30.09.2015

147 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 2, 2015

Majanduskomisjoni ning Euroopa Turba ja Kasvualuste Liidu (EPAGMA) koostöökonverentsi avakõnes ütles majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi, et täna on Euroopa Liidu üks suuremaid ideid ja väljakutseid ühtse Energialiidu ülesehitamine.

„Ühtset Energialiitu üles ehitades võime olla kindlad, et keegi meist ei jää selles valdkonnas hätta, ükskõik kui keeruline see väljakutse ühe või teise riigi jaoks ka olla võib,“ ütles Kivimägi. Ta lisas, et liikmesriikide enda mitmekesiste ressursside ulatuslikum ja paindlikum kasutuselevõtt võiks ja peaks oluliselt vähendama ühenduse sõltuvust energiaimpordist.”

Energiajulgeoleku üks nurgakivi on tema sõnul omamaiste energiaallikate maksimaalne ja efektiivne ärakasutamine olgu selleks turvas, tuul, päike, vesi või biomass. Ta lisas, et Eesti jaoks üliolulise põlevkivi kõrval on uueks võimaluseks ka kildagaasi tootmine.

Kivimägi toonitas, et energiajulgeolekut ei saa üles ehitada keskkonna arvelt ja kindlasti tuleks kaasata teadlasi. Omamaiste energiaallikate mitmekesisus eeldab Euroopa Liidult paindlikku lähenemist ning eripärasid tuleb arvestada ka keskkonnanõudeid kehtestades.

Konverentsil tõdeti, et kodumaise energiatootmise potentsiaal on praegu Euroopa Liidus alakasutatud. Importenergia moodustas 2012. aastal Euroopa Liidus tarbitavast energiast umbes 53 protsenti. Eesti energiasõltuvuse määr oli 2013. aastal 11,9 protsenti, millega Eesti on liikmesriikidest kõige vähem importenergiast sõltuvuses olev riik.

Konverents toimus inglise keeles, info ja ajakava: http://www.riigikogu.ee/tegevus/kalen...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...