Loading...

Conquering Lion & Green Out - Faith (Official Video 2015)

322,973 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 23, 2015

Beat, Arrangement, Mix & Mastering : DJ Goce S.A.F. / Bootlegz Basement Lab
Lyrics : LD Pistolero , Tonyo San & Rootsman
Music by Conquering Lion
Backing Vocals: Ivana Bizoska & Biljana Dabeska
Recorded at Bootlegz Basement Lab 2015

Filmed and edited by Goce Naumovski a.k.a. Tazzak Akabatov
contact : tazzakakabatov@gmail.com

follow Conquering Lion :
https://www.facebook.com/pages/Conque...
official band website : http://www.conquering-lion.org/

follow Green Out :
https://www.facebook.com/greenout

follow Dj Goce S.A.F. :
https://soundcloud.com/dj-goce
https://twitter.com/djgoce
https://instagram.com/dj_goce/


LD Pistolero :

Веќе не е безбедно во
овој систем Бабилон но,
само напред одиме главите горе кон небото,
доле на дно доволно долго сме,
далеку сонце не допира кога е мрак,
самата надеж за подобро утре
ни дава во целата темнина зрак.
Подај му рака на братот,
го делиме патот на нашиот татко
отвори ги очите погледни убаво
избистри поглед да не биде матно.
Едно сме сите на крајот,
од другата страна на сјајот
бараме утеха тука во народ
што бара на земјава да го проживее рајот.
Тој никогаш не бил ни виден,
а сакате таму баш сите,
вистинска љубов е духовен водач
а богот зад гробот и не ми бил никогаш битен.
Па затоа уште сме тука,
за децата наши да учат од грешки
што некогаш сме си ги правеле сами,
трагајќи по среќа во времиња тешки.


Tonyo San:

Велат R.N.S. шири ерес,
зошто им се серам на патот што од рапот бара интерес,
им ставам стрес ко земјотрес,
штом рокам на микрофон е BABYLON-от тром и без рефлекс!
Оковите кини ги види во сонце,
да кренеме нагоре времето дојде,
па колку ни треба да сфатиме
дека го кратиме животот кој ќе ни пројде.
Бедирани сме,
бираме слобода наместо комот и BABYLON филм,
спремен сум да гинам прв за GREEN OUT
и за CONQUERING LION!
правам крими драма за да ставам крај,
сите сме на тест мојата чест е ко на самурај,
не оставај бед, чекаш на ред,
бутни го системот кој ни прави блеф одиме напред...


Rootsman :

Have faith, fate inna dread
Yes me give dem, I feed dem, we nah go treat dem like
Bad, set dem a afraid
Yes we rise up an' wise up, nah terrorize up like
Dem, dem a get red
In disya vision, a mission,I mek decision like
Friend, friend give a hand
one love we a set now to guide dem

Praises we a give inna de time of unity
No place fi dem downstruction in de blessed society
Cyan tek me prison, as de people dem a free
We offer dem a revolution, fire bun within'

Seh dem a RISE UP soldier dem outta staring
but de ghetto youth a strong dem refuse to bury
Seh dem a WISE UP love we a share inna sight
cuz Zion Iyah is a state of mind !

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...