YouTube home Register to vote
Upload

Loading...

2PAC-Posledných 24hod. života (DOKUMENT CZ)-2009

245,485 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 7, 2012

Vlastným menom sa volal Lesane Parish Crooks a narodil sa 16.júna 1971 v New Yorku. V roku 1972 si jeho matka Afeny našla nového manžela a zmenila tak Lesanovi meno na Tupac Shakur. Tupacova matka patrila k revolučnému odboju Black Panthers,ktorí bojovali za práva čierných. Kvôli svojím aktivitám sedela vo väzení v dobe keď bola tehotná. Na slobodu sa dostala iba dva týždňe pre pôrodom svojho syna...
V roku 1988 sa Tupac sťahuje do Kalifornie,ale opäť končí v ghette. Stáva sa z neho drogový dealer. Časom si ho všimne Atron Gregory z "Digital Underground" a tiež Shock G, ktorý posiela Tupacovu nahrávku Interscopu. V roku 1991 vydáva svoj prvý album "2pocalypse Now". Nasledujú ďaľsie veľmi úspešné dosky. Aj keď to bol raper veľmi nadaný, patrila k nemu rovnakou mierou aj kriminalita. 2Pac bol celkom dvanásťkrát zatknutý.
"Pár negrov sa so mnou začalo hádať v MGM hoteli a niečo sa tu deje, tak tu dnes radšej zostaneš", povedal Tupac svojej priateľke Kidade v ich hoteli v Las Vegas. Jeden z najslávnejších raperov odišiel sám a už sa nikdy nevrátil...
Bolo 7.septembra 1996 a 2Pac chcel so Suge Knightom, šéfom gramofirmy Death Row, osláviť víťazstvo boxera Mikea Tysona nad Brucom Seldonom v Knightovom klube. O 23:15 sa táto dvojica vydáva na cestu v čiernom BMW 750. Keď Knight zastaví svoje auto u semafóra na Flamingo Road, sedí 2Pac vedľa šoféra a vôbec si nevšíma biely cadilac ,ktorý zastavil po ich pravej strane. Práve v ňom sedeli dvaja najomný vrahovia, ktorí na 2Paca vystrelili trinásť rán; z nich päť skončilo v jeho tele. Tupac bol okamžite prevezený do nemocnice, kde šesť dní bojoval o svoj život. Tento boj však nevyhral a 13.9.1996 zomrel v náruči svojej matky Alice Faye Williams alias Afeni Shakur. Mal 25 rokov.
Vrahovia neboli nikdy nájdený a medzi podozrivými sa ocitli 2Pacovi rivali Puff Daddy a Notorious B.I.G. Ten však zomrel v marci 1997 na jednej párty v L.A., kde bol tiež zastrelený.
Taký bol Tupac Shakur. Výnimočný umelec, ale tiež nebezpečný človek, ktorého domovom bolo podsvetie...

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...