Loading...

Vitamina B - Pagjumësia, humbja e kujteses dhe abortet

39,453 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Jan 4, 2012

Me kontakto tek: elvira@lookfeeldogood.com
http://www.elvirahaxhiaga.com

Per te pasur sasi te mjaftueshme te Vitamines B ne trup secili prej nesh duhet te konsumoje 500 gr peme e perime cdo dite. Kush i han sot gjyse kilogrami peme e perime? Plus edhe nje fakt me rendesi eshte ta dijme se niveli i sasise se vitamineve ne peme e perime nuk eshte i larte ne krahasim me 50 vitet e meparshme.

Vitamina B eshte shume e rendesishme per trupin e njeriut. Mungesa e kesaj vitamine ne trup shkaketon cregullime te medha e edhe semundje shume te panevojshme.. Ne disa raste mungesa e kesaj vitamine mund te zbulohet vone dhe atehere nuk mund te bejme asgje.

Sygjeroj qe Vitamini B te perveq ushqimit te konsumohet ne forme te tabletave. Nese deshirojme ta kemi nje shendet te mire dhe ti parandalojme cregullimet e "pleqerise" duhet te kemi sasi te mjaftueshme te vitamines B ne trup.

Vitamina B gjindet ne peme dhe perime, mish, vez, peshk dhe ne karbohidratet.
Shendeti tek shumica e shqipetareve, sidomos atyre ne Kosove nuk eshte ne nivel te larte. Sidocofte me kete sekuence te videos ju drejtohem juve te gjithve qe flisni shqip pa marre parasysh se a jeni nga Kosova, Shqperia, Maqedonia apo Mali i Zi te me ndihmoni ta shperndaje diturine dhe eksperiencen time nepermes internetit dhe qe te organizohemi qe se bashku ti parandalojme semundjet dhe vdekjet e "pa nevojshme".
SHume njeerz te moshes se re semuhen dhe vdesin pa pas nevoje fare. Ky fakt me brengos shume. Dituri dhe resurse ka. Le ti mledhim dhe organizojme ato qe te kontrobojme per nje nivel me te larte te shendetit social dhe personal tek populli shqiptar. DO te postoj sekuenca te vazhdueshme dhe shpresoj se ato shperndahen neper gjithe boten ku ndodhen shqipetaret.

Me kontaktoni dhe do tju rekomendoj se si mund ti gjeni Vitaminat B me kvalitet dhe qe ju ndihmojne njerezve ne shendet.

http://bloguiles.wordpress.com
Email: elvira@lookfeeldogood.com

Ne webbsajtin e meposhtem eshte webbshopi ku mund te behet porositja e Vitaminave, ku edhe une vet konsumoj. VINI RE se ne kete webbshop mundeni vetem ju qe jetoni neper vendet Evropiane, SHBA; AUstrali, Zelande te re te porositni. Fatekeqesisht jo ju qe jetoni ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni, Mal te Zi. Ende jo. Po punojme cdo dite qe tregjet ne edhe keto vende te hapet.
http://lookfeeldogood.nsedreams.com ID nr: eshte SE5522450 (ju duhet ky nummer qe te mudn ta kryeni porosine). Numri ju legjitimon juve rekomendimin tim personal.
Emri i Vitamint qe i rekomendoj jane:
Overdrive, LifePak Essentials dhe Omega Optimum.
ose gjithashtu LifePak + Omega 3 (Si nej paketim) . Alternativa e dyte e ka dozen me te fuqishme dhe efektive.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...