Loading...

Ks. Piotr Pawlukiewicz : "Szatan nie umie się śmiać..."

73,946 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 28, 2017

Dwa kazania adwentowe KS. Piotra Pawlukiewicza z 29 Listopada 2015 i od 12:40 z 6 Grudnia 2015. Cytat pochodzi z homilii drugiego kazania. Serdecznie zapraszamy.

Adwent to w kościołach chrześcijańskich czas zadumy i wyczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa. Początek adwentu zawsze rozpoczyna się od niedzieli, która wypada najbliżej uroczystości św. Andrzeja Apostoła.

Adwent w kościele katolickim trwa dokładnie 4 niedziele, choć jego długość liczona w dniach nie jest stała. Wynosić może od 22 do 28 dni. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna w kościołach chrześcijańskich rok liturgiczny. Jest to niezwykle ważny czas w tradycji tego kościoła. Dominuje wtedy kolor fioletowy, symbolizujący czas pokuty i pojednania z Bogiem.

Adwent 2017 zacznie się w niedzielę 3 grudnia i potrwa dokładnie 22 dni. Ostatnim dniem Adwentu jest 24 grudnia, czyli Wigilia Bożego Narodzenia. Czas adwentu 2017 dzielimy na dwa okresy. Od pierwszej niedzieli adwentu do 16 grudnia przypada czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. Druga część adwentu nazywana jest bezpośrednim czasem przygotowań do święta Narodzenia Pańskiego.

Początek adwentu 2017 przypada już na pierwszą niedzielę grudnia. Trzecia niedziela adwentu obchodzona jest radośniej, niż początek adwentu. Szaty kapłanów zmieniają się na kolor różowy, a teksty liturgiczne wypełnione są radością wyczekiwania.

Subskrybuj kanał Chrześcijański Vlog: https://youtu.be/c/chchrzescijanskivlog
Strona kanału na Facebook: https://fb.com/portalreligijny

Serdecznie Zapraszamy.

"szatan nie umie się śmiać"

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...