Loading...

Dr Z. Kękuś (PPP 167) Obrońca aferzystów - Jarosław Kaczyński. SKOK Wołomin. 08.08.2019

27,342 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 4, 2019

Redaktor Stanisław Michalkiewicz porównuje SKOK Wołomin do oszustów gry w trzy karty… To gra "gromadna". Jeden rozdaje karty, a obstawa pilnuje, żeby wygranymi byli tylko członkowie gromady. Inni uczestnicy "gry" mogą wyłącznie... przegrać.
Za kilka dni, 8 sierpnia 2019 r., kierowana przez JACKA JASTRZĘBSKIEGO Komisja Nadzoru Finansowego /CENTRALNY ORGAN ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ sprawujący nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce/ razem z kierowanym przez MIROSŁAWA PANKA Bankowym Funduszem Gwarancyjnym /INSTYTUCJA PAŃSTWA, która gwarantuje depozyty banków/ podjąć mogą – jako członkowie Rady Wierzycieli SKOK Wołomin – uchwałę, która ostatecznie, na zawsze, „zamiecie pod dywan” największą aferę III RP, o wymiarze finansowym wielu miliardów złotych.
Wcześniej, 29 września 2017 r., SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ – w tym przypadku znaczy... PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ! – odrzucił wniosek o uzupełnienie porządku dziennego o punkt: Pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości oraz legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych wobec SKOK Wołomin, jak również ustalenia i zbadania, czy organy i instytucje publiczne poprzez swoje działania przyczyniły się do upadłości SKOK Wołomin.
Prezes JAROSŁAW KACZYŃSKI był wśród 224 posłów PiS, którzy – wszyscy posłowie PiS biorący udział w głosowaniu – głosowali przeciw powołaniu w.w. Komisji Śledczej.
Jeszcze wcześniej, w listopadzie 2009 r., prezydent Rzeczypospolitej Polskiej LECH KACZYŃSKI, kierując do Trybunału Konstytucyjnego nową ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, wstrzymał na trzy lata – od 5 listopada 2009 r. do 27 października 2012 r. – przepisy ustanawiające PAŃSTWOWY NADZÓR nad systemem SKOK. Pod wnioskiem do TK podpisał się wówczas podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, dzisiaj prezydent, ANDRZEJ DUDA. Przez blisko 20 lat, w latach 1992 do 2012, nadzór nad tym sektorem miał charakter wewnętrzny i sprawowała go utworzona w 1992 r. Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa z jej przez cały ten okres prezesem GRZEGORZEM BIERECKIM, obecnie senatorem PiS.
Pierwszym szefem rady nadzorczej Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, spółki matki systemu SKOK był wspomniany wyżej … LECH KACZYŃSKI.
Przed kilkoma dniami media podawały, że premier MATEUSZ MORAWIECKI zachęcał z łamów „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Unię Europejską do walki z mafiami...

Sympatyków kanału "Po pierwsze Polak"
proszę o wsparcie finansowe:
SKOK im. Franciszka Stefczyka,
nr konta: 88 7999 9995 0651 9170 1304 0001
SWIFT: WBKPPLPP
PayPal: kekus.zbigniew@wp.pl

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...