Loading...

CMC2012

42 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 30, 2012

Dy vjetori i hyrjes ne fuqi i Konventes të Ndalimit të Muncioneve Therrmuese.

Me moton " Bashkohuni me Ne" në ketë dite të shënuar Shoqata ALB-AID në bashkëpunim me Forumin e shoqerisë Civile dhe Rrjetin e të Mbijetuarve të Shqipërise u bashkohet qindra Organizatave në mbarë botën për të festuar së bashku 2 vjetorin e Hyrjes në Fuqi të Konventës. Gjate kësaj ceremonie anëtarët e Kolaicionit të Municioneve Thërmuese -- Rrjeti global i mbi 350 organizatave Anëtare në më shume se 100 vende anembane botës kërkuan angazhimin e qeverive për të marrë mbështetje publike për këtë ndërmarrje globale për uljen e numrit të incidenteve dhe përmirësimin e jetës të viktimave të municioneve thërmuese.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...