Loading...

Sokolov - Pivní slavnosti zlomily rekord návštěvnosti

975 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 4, 2012

Tropické víkendové teploty provázely 6. ročník pivních slavností v Sokolově. Ty proběhly v areálu u kostela sv. Antonína Paduánského. Místní pivovar, patřičně hrdý na svůj mok, nabízel celkem 12 druhů piv. Od nejslabší devítky po světlou i tmavou 17. V nabídce bylo i pivo Cannabis, pšeničné nebo višňové. Zlatavý mok šel na dračku, 14 píp jelo na plný výkon a téměř nestíhalo chlazení. Lidé si mohli zakoupit žetony, kterými platili nápoje. Vybíralo se také vstupné.

"Celý výtěžek ze vstupného je věnován sokolovské nemocnici, stejně jako loni. Vstupné je jen formální, jen benefiční a je to i z toho důvodu organizačního, aby tady nebyl volný průběh, aby si lidé nemuseli nosit své věci, a aby se dal vykázat opilec. Proto je potřeba vybírat vstupné a mít uzavřený prostor", popsal majitel pivovaru a organizátor akce Ladislav Sás.

Během slavností se na pódiu vystřídalo několik muzikantů i kapel. Probíhaly tradiční soutěže jako nošení přepravek, pití tupláku na čas, štafetové běhy nebo házení tácků. Návštěvnost letos překonala všechny dosavadní ročníky.

Přišlo okolo 900 platících diváků. To je dosud nejvíc v historii. Ti vypili během dne zhruba 4000 piv. Nejvíce na odbyt šla světlá 11, 13, a nové pivo IPA. To je anglický ale (čti ejl), zástupce svrchně kvašených piv. Překvapivě dobře si také vedla ochucená piva. Navečer byly vyprodány. Na konto sokolovské nemocnice přibude okolo 20 tisíc korun. Během slavností se podle organizátorů nevyskytly žádné výtržnosti ani úrazy.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...