Upload

Loading...

AK: Protesta e 7 prillit - Vizion Plus - News, Lajme

322 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 29, 2013

Aleanca Kuq e Zi jep detajet e protestës së 7 prillit përpara kryeministrisë kryefjala e së cilës do të jetë kërkesa për dorëheqjen e kryeministrit Berisha dhe vënia e tij para drejtësisë.
Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të kësaj force politike, kryetari Kreshnik Spahiu, tha se ky tubim pret këdo që e ndjen veten opozitar. Kryetari i AK beri publike nje letër drejtuar policisë së shtetit, gardës së republikës dhe SHISH, në lidhje me tubimin e 7 prillit, duke u kërkuar të mos armatosen e sulmojnë pasi mitingu do të jetë paqësor. "AK nuk do te shkatërrojë zyrat e kryeministrisë, nuk shkojmë per te sulmuar... Shqipëria pa Berishën". Tubimi do te nise nga sheshi "Skenderbej" ne drejtim te kryeministrisë dhe te gjithë tubuesit do te kene flamuj kombëtare dhe pankarta si "Sali Dorezohu" apo "Shqipëria e shqiptareve, burgu i tradhtareve".

Red and Black Alliance gives details of the April 7 protests before the prime minister whose focal point will be the demand for the resignation of Prime Minister Berisha and bringing him to justice.
National Council meeting of this political force, President Kreshnik Spahiu, said the rally awaits anyone who feels opposition. CA Chairman made ​​public a letter to the state police, the Republican Guard and Intelligence Service, in connection with the April 7 rally, asking not armed attack after the rally will be peaceful. "AK will not destroy the prime minister's office, do not go to attack ... Albania Berisha ". The rally will start from the square "Skanderbeg" in the direction of the prime minister and all tubuesit will have national flags and banners as "Sali Submit" or "Albania and Albanians, prison traitor".

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


Sign in to add this to Watch Later

Add to