Loading...

Intervju so Angel Bezev clen na OMO Ilinden Pirin

611 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 7, 2016

Ангел Безев е член на Секретаријатот на „ОМО Илинден - Пирин“ вели дека во 25 години независна Република Македонија до денес не стапнал, не ги посетил ниту еден, ама баш, ниту еден политичар од Република Македонија.
Бугарија има два бугарски културни центри, еден во Скопје и еден во Софија. Од амбасадата на Македонија не стапнал никој... И ние сме Македонци!
Ние соработуваме со Македонците од Егејскиот дел на Македонија, со Македонците од Албанија и со Комитетите за човекови права од Австралија и Канада.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...