YouTube home National Registration Day
Upload

Loading...

MOTOROLA GLEAM - test recenzja Motoroli Gleam

117,837 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on May 18, 2011

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać na bieżąco informacje o naszych testach i wiadomości ze świata komórek! - http://www.facebook.com/TestyTelefonow

odwiedź naszą stronę - http://blogplus.pl/ !!!

Firma Motorola wielu użytkownikom kojarzy się przede wszystkim z telefonami z klapką. Model StarTac stał się prekursorem komórek typu clamshell, RAZR V3 okazała się urządzeniem kultowym. Dziś szukając modelu z taką obudową również śmiało możemy zainteresować się portfolio Motoroli, w którym znajduje się między innymi Gleam.

Motorola Gleam po złożeniu ma wymiary 106 x 53 x 13,9 mm, jej waga wynosi 105 gramów.

Obudowa wykonana jest z materiałów dobrej jakości, szczególnie kobietom do gustu może przypaść połyskliwa przednia klapka. Wbudowany w nią wyświetlacz pokazuje godzinę i jedną z predefiniowanych, prostych animacji. Do wygaszeniu staje się on całkowicie niewidoczny. Aby nikt nie miał wątpliwości, że ma do czynienia z telefonem Motorola, producent umieścił podświetlający się napis u dołu urządzenia. Sam mechanizm klapki działa z odpowiednim oporem, duży rozmiar klawiszy ułatwia pisanie sms-ów. Na początku przyzwyczajenia wymaga jedynie płaski przycisk kierunkowy.

Swoją podstawową funkcję, czyli dzwonienie, Motorola Gleam spełnia bardzo dobrze -- jakość rozmów głosowych stoi na wysokim poziomie. Dodatkowo mamy możliwość przeglądania Internetu dzięki obsłudze GPRS, telefon obsługuje też technologię Bluetooth 2.1.

Jak zapewnia producent, bateria o pojemności 750 mAh ma wystarczać na 375 minut rozmów i do 500 godzin pozostawania w czasie czuwania. W naszym teście ta stosunkowo niewielka pojemność przełożyła się na cztery doby użytkowania.

Wewnętrzny wyświetlacz ma przekątną 2,4 cala i generuje obraz o rozdzielczości QVGA. To w zupełności wystarczy do nawigacji po przejrzystym menu, pisania sms-ów czy przeglądania zdjęć.

Motorola Gleam nie rozpieszcza pod względem dodatkowych funkcji, do jej plusów należy jednak zaliczyć dobre brzmienie odtwarzacza muzycznego z radiem FM. Aparat fotograficzny o matrycy dwa megapiksele wystarczy, by na gorąco podzielić się wrażeniami wizualnymi poprzez MMS, e-mail czy Bluetooth.

W menu, poza standardowymi aplikacjami, znalazło się miejsce na odtwarzacz filmów i praktyczny menedżer plików.

Motorola Gleam to ciekawa propozycja dla osób szukających telefonu o podstawowych funkcjach w obudowie typu clamshell. Z klasycznych zadań, czyli pisania sms-ów i dzwonienia wywiązuje się bardzo dobrze, jej użytkowanie umilą niezły odtwarzacz MP3 z radiem, wyróżniające ją z tłumu rozwiązania stylistyczne oraz wysoka jakość wykonania słuchawki.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...