Loading...

У львівському храмі єзуїтів просять допомогти врятувати давні фрески

129 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 14, 2017

У львівському храмі єзуїтів оголосили про збір грошей для реставрації старовинних фресок. Частина стінопису щовесни відпадає і для порятунку є обмаль часу. Втім встигнути ще можливо, переконують фахівці. У гарнізонному храмі Петра і Павла на самісінькій верхівці риштування фахівці саме завершують перший етап реставрації стелі над вівтарем.

Українські та польські реставратори уже три роки спільно працюють над вельми кропіткою роботою: по міліметру консервують фрески, а втрачені фрагменти відновлюють. «Зараз ми на найцікавішому етапі ― тонування, коли ми відтворюємо втрачені фрагменти автора і надаємо твору первинного вигляду», ― розповідає реставраторка Леся Гануляк. А щоб потім можна було відрізнити автентичне зображення від нинішнього, реставратори малюють дрібними крапками.

Цей бароковий розпис у 1740 році виконав художник із Моравії Франциск Екштайн. За радянських часів тут було книгосховище і фресками ніхто не переймався. «Ми мали тут великий клопіт із солями, ми їх відчистили і відкрили оригінал малярства. І так багато збереглося, що для нас того вистачає, аби відтворити первісний вигляд, тим паче, що є довоєнні фотографії», ― коментує консерватор Академії мистецтв у Кракові Павел Боліньскі. Ці фрески справді витвір мистецтва, у куполі зображено представлення апостола Павла народам. Тому намальовано карту світу, якою її собі уявляли на той час, а навколо різні народи і тварини. «Тут є слон з арабами, африканець, індіанці, а з іншого боку ― верблюд і лев. Ці тварини є персоніфікаціями різних континентів», ― додає Павел Боліньскі.

Закінчити стелю над вівтарем обіцяють до кінця року. Дотепер усі роботи профінансувала пів-на-пів церковна громада і Міністерство культури Польщі. Місяць реставрації коштує приблизно 130 тисяч гривень. А на повне відновлення фресок стелі треба 11 мільйонів гривень. Духівництво звертається до небайдужих по допомогу. «Для найбільших благодійників, які пожертвують понад 500 тисяч гривень, ми готові разом з реставраторами вписати імена і прізвища тих людей на стелі храму, так залишиться пам'ять про них як солідних жертводавців», ― розповів отець Степан Сус, настоятель гарнізонного храму апостолів Петра і Павла.

Читати на сайті: https://zaxid.net/n1428655.

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...