Loading...

دغدغه خرید‌های نوروزی در آستانه نوروز ۹۲

2,354 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 11, 2013

www.manoto1.com
خرید آجیل و میوه و شیرینی‌ شب عید امسال به یکی‌ از دغدغه‌های ایرانیان به ویژه قشر حقوق بگیر تبدیل شده است. دغدغه‌ای که هنوز و در حالی‌ که فقط هشت روز به نوروز سال ۹۲ باقیمانده است برای آن راه حلی‌ مناسب پیدا نشد.

نوروز باستانی برای ایرانیان با دید و بازدید و پذیرائی همراه است و بسیاری شاید فقط همین یکبار در سال را به خرید آجیل بپردازند، اما امسال تحریم‌های بین المللی و کاهش بی سابقه ارزش ریال و به تبع آن بالا رفتن قیمت‌ها باعث شده تا خرید نوروزی به یکی‌ از مشکلات به ظاهر غیر قابل حل تبدیل شود، تا جایی که بعضی‌‌ها از تصمیم خود برای تحریم خرید آجیل سخن گفتند.

افزایش چند برابری قیمت پسته به عنوان محصولی داخلی‌ و صادراتی یکی‌ از مهم‌ترین اخبار چند هفته اخیر بوده است. دیروز اما گزارشی منتشر شد که نشان می‌‌دهد قیمت‌ها نسبت به سال گذشته تا چه میزان افزیش یافته است، اگرچه دستمزد‌ها به همان میزان بالا نرفته است.

البته چند روزی است که بازار‌های مخصوص شب عید کار خود را شروع کرده اند و گفته می‌‌شود مردم با قیمت‌های ارزان تر می‌‌توانند اجناس مورد نیاز خود را با قیمت کمتری تهیه کنند و مثلا به جای هفتاد هزار تومان با قیمت ۳۰ هزار تومان پسته برای آجیل شب عید خود بخرند.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار نیز درباره قیمت میوه گفته است هر کیلو سیب درختی هزار تا ۱۸۰۰ تومان، پرتقال ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۱۸۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان، نارنگی بندری ۲۲۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، کیوی ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، موز ۴۰۰۰ تا ۴۳۰۰ تومان، سیب زمینی کهنه ۴۵۰ تا ۶۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۷۵۰ تومان و پیاز ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان است و البته قیمت پسته در همین گزارش ۴۹ هزار تومان اعلام شده است.
Manoto1
Hotbird
Frequency: 11317
Vertical
Symbole Rate: 27500
-------------------
Eutelsat W3A
Frequency: 10721
Horizontal
Symbole Rate: 22000
-------------------
Arabsat (Badr4)
Transponder: 21
Frequency: 12111
Symbol Rate: 27500
Polarisation: Horizontal

Comments are disabled for this video.

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...