Loading...

Spór o szczepionki - Wojciech Cejrowski kontra prof. Andrzej Radzikowski (14.05.2013)

402,440 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 21, 2014

Audycja w Radiu Wnet (14.05.2013)

„Czy szczepienia są niekorzystnie dla dzieci i dorosłych? Czy policja razem z Sanepidem mogą zmusić nas do obowiązkowych szczepień? Wojciech Cejrowski i prof. Andrzej Radzikowski dyskutowali o szczepieniach.

Prof. Radzikowski, po wysłuchaniu opinii dr Jaśkowskiego, przyznał z przykrością, że ubolewa nad słowami wypowiedzianymi przez lekarza ws. szczepionek. Dr Jaśkowski uważa, że takie choroby jak Alzheimer czy autyzm mogą pośrednio mieć związek ze szczepionkami. Wg. niego mają one bardzo negatywny wpływ na zdrowie, a czasem nawet życie człowieka.

To jest herezja. Szczepionki to jest najlepsza zdobycz medycyny. Tj. zapobieganie. Dzięki szczepionkom uporaliśmy się z wielkimi utrudnieniami - przekonywał pediatra. Jako przykład podał Ukrainę, gdzie po decyzji o wstrzymaniu szczepień przeciwko tężcowi, kokluszowi i dyfterytowi wybuchła epidemia dyfterytu.

Prof. odniósł się także do nowej ustawy, która nakłada obowiązek sczepień dla dzieci. Jeśli ktoś nie chce szczepić dzieci to nie ma takiego obowiązku. Jednak 80 proc. decyduje się na szczepienia. Z kolei te 20 proc. szaleńców, którzy się na to nie decydują często nie mają świadomości - mówił pediatra.

Z określeniem szaleńcy nie zgodził się jednak Wojciech Cejrowski. Mówił, że jest bardzo wiele publikacji w Stanach ale nie tylko, które mówią o negatywnym wpływie szczepionek na nasze zdrowie. Wyraził także zaniepokojenie sytuacją przymusowego szczepienia. Do tej pory nie było takiej sytuacji, by ktoś z policją przyszedł i nakazał dokonać szczepienia. Ponadto publikacje amerykańskich uczonych okazały się nieprawdą - kontestował profesor."

Źródło: http://www.radiownet.pl/publikacje/ce...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...