Upload

Loading...

FAGani... 2011 - 1. finalisté

645 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Sep 6, 2011

FESTIVAL ANIMOVANÉHO GRAFFITI FAGani... 2011 konaný v MeetFactory díky podpoře BU2R, originálního projektu značky Budweiser Budvar, je prvním ročníkem unikátní přehlídky propojující principy pouličního umění s pohyblivým obrazem. Na základě veřejné soutěže, které se mohl zúčastnit každý, kdo splnil přihlašovací požadavky, byli vybráni tři umělci do finálního kola. Ty zvolila odborná porota. Velkorysý prostor čelní zdi (Galerie Zeď) a blízkého okolí MeetFactory se stane po dobu měsíce září dějištěm neustále se měnících uměleckých zápisníků, které dají vzniknout konečným animacím pomocí známé metody „frame by frame". Každý z finalistů, kterými může být až pětičlenná skupina, dostane rozmezí sedmi dnů k realizaci svého projektu. K dispozici bude mít potřebný materiál (barvy, spreje, štětce, válečky, vysokozdvižnou plošinu a jiné, co bude požadovat). Pravidlem soutěže je sedmý den odevzdat hotovou animaci, která bude do následujícího dne zveřejněna na webových stránkách. Po uploadování posledního díla na web BU2R a MeetFactory, kde si animace bude moci shlédnout každý zájemce společně s dokumentacemi realizací a video portréty umělců, nastane prostor deseti dnů pro veřejné hlasování (1. -- 10. října).
Svého vítěze bude moci zvolit veřejnost a tři ohodnocení budou udělena i odbornou radou. Budou předána peněžní i jiná ocenění na veřejném večírku FAGani... 2011 13. října v MeetFactory, během kterého budete moci shlédnout nejen ony tři výsledné animace na velkém plátně.
Tento v České republice zatím ojedinělý projekt má za cíl dát možnost a materiální zázemí k realizaci těm projektům, které svou kvalitou potvrdí, že Street Art je svébytnou a přesvědčivě živou součástí naší kultury. Že ne každý, kdo pomaluje zeď, musí být fakan.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...