Loading...

6/7 Martin Kaplan & Josef Fiala | Variace na západočeské a jihočeské písně

539 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 14, 2011

Martin Kaplan - housle a zpěv, Josef Fiala - viola a zpěv | Variace na západočeské a jihočeské písně / Variations on west & south bohemian songs | kostel Všech svatých, Plzeň - Roudná, 8. června 2011.

Šestá část koncertu, na kterém hudebníci představili lidové písně z Jižních Čech (Prácheňsko, Budějovicko, Novohradské hory aj.) a Západních Čech (Chodsko, Šumava, Plzeňsko aj.) v osobité úpravě pro dva hlasy, housle a violu. Oba se k tomuto žánru stále vracejí na základě určitého "stesku" po lidových písničkách poté, co oba odešli ze Souboru písní a tanců Škoda Plzeň, kde za doby studií byli aktivními členy. Svou nynější činností se snaží zviditelnit a do širšího povědomí dostat mnohé méně známé lidové písně, které čerpají ze sbírek lidových písní 19. a 20., století (Erben, Hola, Kuba, Weiss, Jindřich, Bradáč...). Tato činnost je ale také jakousi vnitřní hudební výpovědí, sahající až k hranici autorské hudby. Tato výpověď se děje na základu hudební formy, které oba hudebníci věří nejvíce, formy lidové písně.

Martin Kaplan & Josef Fiala - one of the premiere small ensembles performing Czech folk music. They primarily play and sing songs from West and South Bohemia recorded in writing in the second half of the 19th century by important folk songs collectors (e.g. Erben, Holas, Kuba, Jindřich...)

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...