Loading...

Fillim i ri në muajin Shaban (بداية جديدة في شهر شعبان) - Muhammed Husejn Jakub

10,386 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 23, 2009

Ligjëratë tërheqëse, ku hoxha i nderuar thërret për një fillim të ri në muaji Shaban, muaji ku veprat ekspozohen para Allahut dhe pas tij vjen muaji i shpërblimeve të mëdha -- Ramazani. Andaj nevoja është që secili të merr vendim të menjëhershëm për të hapur një epokë të re, të cilën do ta fillonte me një pendim të sinqertë nga çdo mëkat e pakujdesi.

Muaji Shaban për vitin 2010 fillon të Martën, 13 Korrik 2010

Allahu na e mundesoft qe ta arrijme Ramazanin. Like DigitalMimbar on Facebook: http://www.fb.com/TheMimbar
Follow DigitalMimbar on Twitter: http://twitter.com/DigitalMimbar

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...