Loading...

Sıfırdan Java 01 - İlk Ders ve İlk Program

632,808 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 16, 2012

"Java programlama dilini öğrenmeye başladığımız bu ilk derste gerekli araçları yükleyip kısaca programlama üzerine konuşuyoruz, sonrasında ise kullanacağımız arayüzü tanıyıp ilk java programımızı yazıyoruz. Java ile programlama ile ilgili Türkçe video ders serimizi takip etmek için kanalımıza "subscribe" edebilirsiniz." - Demişiz bir zamanlar 16 Şubat 2012'de (Subscribe ne ya? O zamanlar abone diye çevrilmemiş herhalde). 2 Temmuz 2017 itibariyle şu satırları da açıklamaya eklemek iyi olur diye düşünüyorum:

Bu arada yeni gelenler için: Dersler 2012 yılında başladıkları için geçerliliklerini kaybetmiş değiller. Aradan geçen yıllarda elbette hem Java'nın hem de Eclipse'in güncellemeleri oldu, fakat bizim derslerde kullandığımız açıdan yapısal bir değişiklik olmadı. En güncel JRE ve JDK'yı kullanabilirsiniz, Eclipse'in en güncel sürümüyle birlikte. Bu mesajın yazıldığı an itibariyle (2.7.2017) en günceller:

- Java SE Runtime Environment 8u131 http://www.oracle.com/technetwork/jav...
- Java SE Development Kit 8u131 http://www.oracle.com/technetwork/jav...
- Eclipse OXYGEN http://www.eclipse.org/downloads/pack... (Eclipse'in farklı konulara odaklanan sürümleri mevcut, bizim yapacaklarımız için "Eclipse IDE for Java Developers" olmalı.

Her birinin işletim sisteminize uygun sürümünü yüklediğinizden emin olun, 64-bit Windows ise x64, 32-bit Windows ise x86 gibi. Sitelerin arayüzleri ve kurulum sırasında çıkan pencereler değişmiş durumda, fakat sıkıntı çıkmayacaktır. Ayrıca artık Facebook kullanmadığım için soruları videoda belirtilenin aksine Facebook'dan sormaya çalışmak yerine Youtube yorumu olarak yazmak, başkaları da görüp cevaplayabileceği için daha iyi bir yöntem olacaktır.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...