Loading...

2014.01.25 | Gorila a Tunelovanie Vojenskej spravodajskej služby

2,922 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 27, 2014

Peter Holúbek, bývalý analytik SIS, autor prepisov Gorily
Tom Nicholson, novinár
Vladimir Suchodolinský, bývalý rozviedčik VSS, autor správy o tunelovaní VSS

Moderuje: Vanda Tuchyňová, predsedníčka OZ Proti korupcii

Korupcia a podvody nás zožierajú zaživa. Ročne oberajú krajinu o milióny eur. O tom všetkom vieme. Napriek tomu nám ostáva len o všetkom do nemoty diskutovať, lebo na viac nemáme. Na Slovensku niet sily, ktorá by dokázala drancovanie zastaviť. Politická a verejná moc nemá vôľu veci obnažiť.

Našu krajinu traumatizujú nedoriešené korupčné škandály. Najťažším kalibrom je "Gorila". Téma, pre ktorú vyšli do ulíc tisíce ľudí, ale veci sa napriek tomu dopredu nepohli. Podobný osud stihlo tunelovanie Vojenskej spravodajskej služby. Kauza, ktorá rovnako nemá koncovku, nepozná zodpovedných a vyvedenú konzekvenciu.

Týždenník Týždeň i preto toto všetko vyhlásil ministra vnútra Róberta Kaliňáka za antiosobnosť roka 2013: www.tyzden.sk/casopis/2013/51/antiosobnosti-doma.html

Na diskusiu pozývame tri osobnosti, ktorým chceme opäť po čase vyjadriť podporu za ich odvahu v boji s nenažranou "chobotnicou". Zopakujeme fakty jej obetí, pripomenieme Slovensku hriechy verejnej moci, kauzu Gorila a Tunelovanie Vojenskej spravodajskej služby.

Diskusia je súčasťou projektu OZ Proti korupcii „Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov".

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...