Loading...

Kënga Labe-Himarjote

15,774 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 5, 2010

Të këndosh këngë labçe nuk është e lehtë,por
të këndosh këngë himarjote duhet të keshë dy palë
mushkëri.Aqë e vështirë është isua në këtë këngë.
Teknika e përdorur nga Neço Muko tani është
e njohur; dhënia e një funksioni të ri të hedhësit të
kësaj kënge dhe forcimit të isos.
Te kënga himarjote grupi përbëhet nga marësi, pritësi, hedhësi dhe dy gjer në katër veta mbajtës së isos .Kjo është përbërja tradicionale e këngës labe në të gjithë trevat. Në raste të ralla mund të shtohej një ose dy mbajtës së isos, por ata nuk ndryshojnë ndonjë gjë.

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...