Loading...

X HJS 2014 - Donna Brown & The Golden Gospel Pearls 4/4

102 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 3, 2014

X Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring Częstochowa 2014 - Donna Brown & The Golden Gospel Pearls.

Grupa wokalno -- muzyczna Donny Brown & Golden Gospel Pearls to utytułowani muzycy i wokaliści na rynku muzyki gospel, soul i jazz, którzy w tym roku przyjadą po raz pierwszy do Polski na kilka koncertów. Sama liderka zespołu znana jest w europejskich kręgach muzycznych z uwagi na jej pracę dydaktyczną wśród młodzieży. Ma status gwiazdy.
Twórczyni chóru Donna Brown jest cudownym dzieckiem muzyki, swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 3 lat. Studiowała w klasie fortepianu, w klasie klasycznych organów, pianistykę jazzową, śpiew i dyrygenturę. Donna Brown ma wieloletnie doświadczenie muzyczne i edukacyjne - jako dyrygentka chóru kościelnego pracowała już jako uczennica szkoły średniej. Jest stypendystką Mount Holyoke College w Massachusetts, gdzie kontynuowała dyrygenturę, a także uczyła się gry na pianinie, organach i śpiewu. Tytuł magistra dyrygentury uzyskała w słynnej nowojorskiej szkole The Julliard School of Music.
Jeden z członków zespołu Lee Brown o muzyce gospel powiedział: "Ja nie nauczyłem się śpiewać gospel, ja po prostu jestem gospel - to sens mojego istnienia. To muzyka i głos ludzi z Afryki, którzy przez lata byli niewolnikami na amerykańskim kontynencie, a których Bóg następnie wyzwolił. Muzyka gospel bez Jezusa jest jak koła bez samochodu".
Przez 20 lat, Donna i jej zespół uzyskali w Niemczech reputację wyjątkowych profesjonalistów w wykonywaniu pieśni gospel. W czasie tournée po Niemczech i Europie dali ponad 2000 koncertów. Chór ma tysiące fanów w całej Europie, także w Polsce.

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring:
http://www.hotjazzspring.eu
Organizatorzy:
Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego
http://www.psjt.pl
Filharmonia Częstochowska
http://www.filharmonia.com.pl

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...