Loading...

Adem Ramadani- Shtrati im është dheu

130,238 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 7, 2010

Më hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsir qdo ane frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe qdo rreze drite u nderpre
qdo gje mbaroj

ku mbeti nena dhe dashnia e saj a thua u treet..
ku mbet familja dhe femijt e mi? si me lan vet,,
ku mbeten shoket e vllazeris me sjan me mu
ku mbet grumbulli i pasuris qe kam fitu..
asgje nuk mora te gjitha i lash dheu me ka mbulu

refreni

Me hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsir cdo ane frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe cdo rreze drite u nderpre
cdo gje mbaroj

Cfar ka kjo zemer qe me nuk rre
pse me spunon, pse me spunon..
nuk leviz dora slevizin syt me pergjithmon (3)...
Ku esht shenderritja e trupit tim plot gjalleri
ku mbet deshira per jet te gjat plot harmooni..
e tere gjithesia mu be e ngusht o shokt e mi

tek ti u ktheva u Allah me meshiro
falja gjunahet robit tend
dhe me shpeto
shpresa e fundit o zoti im
tek ty me mbeti
me shendero mua varrin tim bafshe xheneti
shpresa e fundit o zoti im
tek ty me mbeti
me shendro mua varrin tim bafshe xheneti

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...