Loading...

Góralsko-Japońskie manewry muzyczne Jiutamai 花崎杜季女

1,284 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 10, 2014

Za sprawą Akiko Miwy, japonki mieszkjącej w Harklowej nowotarska publiczność mogła obejrzeć pokaz japońskiego tańca - jiutamai - w wykonaniu Tokijyo Hanasaki. Artystce towarzyszyli znani muzycy z Kraju Kwitnącej Wiśni - Koichi Kikusei - muzyk juita śpiewajacy i grający na shamisenie, 3-strunowym instrumencie szarpanym oraz Toshimitsu Ishikawa grający na flecie shakuhachi.
Jiutamai jest jedną z niewielu japońskich sztuk, która została ukształtowana przez kobiety i jest przez nie wysoko ceniona.
Najważniejsze w tym tańcu są eleganckie, delikatne ruchy palców i ramion tancerki, jej oczy, zdolność do odczuwania przestrzeni. W jiutamai każdy ruch uzewnętrznia serce człowieka. Ważną rolę odgrywa także strój - kimono, fryzura, a w sposób szczególny biały makijaż twarzy. Scenografia nacechowana jest prostotą stymulującą wyobraźnię widza. Taniec jiutamai, tak samo jak wyraziste czytanie na głos, jest zawsze wykonywany przez jedną osobę.
Hanasaki Tokijyo - tancerka i choreograf, Koichi Kikusei - śpiew i gra na shamisenie, Toshimitsu Ishikawa - gra na shakuhachi, oraz Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu pod dyr. Marty Łapczyńskiej, Chór ze Szkoły Podstawowej nr 5 i nowotarscy artyści: Ewa Kowalczyk, Emilia Żurek, Jakub Pawlik, Paulina Bielarczyk, Joanna Zmarz i Magdalena Jarząbek. Reżyserem i autorem scenariusza jest Soichi Kamiya, asystentuje mu Samihachi Hanasaki.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...