Loading...

Убавините на Македонија од воздух - втора епизода

932 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 15, 2016

Некаде на патот меѓу Кичево и Охрид, во близина на Другово се наоѓа ова прекрасно место. Поради ниските температури и испарувањата од реката во овој дел од годината целиот потег по течението на реката е прекриен со дебела слана и изгледа сосема поинаку од останатиот пејсаж.
Целта на оваа епизода е да ви долови дел од таа убавина, но ако имате време и минувате во близина, застанете, поуживајте, животот е многу поубав со ваквите мали ситни нешта.

Artist : Bruno Sanfilippo
Track : Piano Textures 2 VI
Album: Piano Textures
More info: https://brunosanfilippo.bandcamp.com/...

 • Category

 • Song

 • Artist

  • Bruno Sanfilippo
 • Album

  • Piano Textures 2
 • Licensed to YouTube by

  • CD Baby; UMPG Publishing, ASCAP, and 1 Music Rights Societies

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...