Loading...

82 vjetori i krijimit të Mbretërisë, Leka Zogu i Parë zyrtarizon fejesën e të birit

6,405 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Sep 1, 2010

Leka Zogu i Parë zgjodhi të përkujtojë 82 vjetorin e krijimit të Mbretërisë së Shqipërisë duke zyrtarizuar për mediat fejesën e Princit Leka me Elia Zaharian, vajzën e aktores së mirënjohur Yllka Mujo.

Edhe pse fejesa e Princit Leka u përcoll në media pak kohë më parë, Leka Zogu i Parë zgjodhi pikërisht ditën e sotme për të zyrtarizuar vendimin e të birit në prani të mediave, përfaqësuesve të familjeve të mëdha shqiptare apo atyre të Partisë Lëvizja e Legalitetit.

Pasardhësi i mbretit Ahmet Zogu kujtoi datën historike, e cila sipas tij shënon krijimin e një shteti modern për herë të parë për shqiptarët.

Më tej duke e përqëndruar bisedën në zhvillimet aktuale, Leka i Parë vlerësoi vendimin e GJND-së për pavarësinë e Kosovës, por kërkoi që diplomacia shqiptare të reagojë ndaj lëvizjeve të Serbisë si dhe të kërkojë daljen sa më të shpejtë të Ramush Haradinajt nga gjyqi i Hagës.

Duke u ndalur në aktualitetin shqiptar, Leka Zogu i Parë i kërkoi partive politike të arrijnë kompromisin në mënyrë që të zgjidhen problemet parësore për popullin shqiptar, sic janë cështja e pronave, reforma në drejtësi dhe arritja e standardeve zgjedhore.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...