Loading...

2014-11-19 prof.Witakowski - 1 z 2 - Rola nauki w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej

679 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 29, 2014

ROLA NAUKI W WYJAŚNIENIU KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Wykład prof. Piotra Witakowskiego
przewodniczącego trzech „Konferencji Smoleńskich”

Na zaproszenie Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej profesor Piotr Witakowski przeprowadził, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła Ii, wykład podsumowujący dorobek trzech „Konferencji Smoleńskich”,. Przedstawił genezę powstania zespołu naukowego. Wobec niezgodności z prawami fizyki oficjalnego rosyjskiego raportu MAK, jak również polskiego raportu Milera oraz całkowitego pominięcia poważnych zarzutów polskich ekspertów, zebrało się grono profesorów, którzy nie mogli milczeć. Postanowili zweryfikować hipotezy MAK/Millera.
Prace zespołu interdyscyplinarnego „Konferencji smoleńskich” skupia ponad stu pracowników naukowych z kraju i z zagranicy / USA, Australia, Dania, Niemcy, Wielka Brytania/ - w tym wielu wybitnych. Jest to praca społeczna, całkowicie niezależna od instytucji państwowych i finansowana jedynie z własnych środków uczestników. Nie jest związana z Zespołem Parlamentarnym Antoniego Macierewicza, z komisją dr Laska, ani z żadną inną.
Udowodniono całkowitą niezgodność raportów MAK/Millera z podstawowymi prawami fizyki, zasadami prowadzenia badań w miejscu katastrofy i ich dokumentowania. Raporty nie są zgodne z podpisanymi aktami prawnymi dotyczącymi wypadków lotniczych. Po raz pierwszy w świecie sporządzono raporty bez badania dowodów materialnych . Rząd polski pozbawił się suwerenności w sprawie tej katastrofy na rzecz strony rosyjskiej, tj. oddał prowadzenie śledztwa podejrzanemu. Smutkiem napawa fakt, że materiały naukowe z trzech konferencji, które otrzymały wszystkie placówki naukowe w Polsce, pozostają bez jakiegokolwiek odzewu.
Wykład prof. Piotra Witakowskiego wysłuchało w skupieniu ponad dwieście osób. W dyskusji dziękowano za bardzo zwarty syntetyczny wykład. Na Śląsku po raz pierwszy został naukowo poruszony temat smoleński, przemilczany od ponad czterech lat.
/Jan Święcicki/

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...